Nemanja Matić: ''Bane Ivanović mi je sve u Londonu''

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Nemanja Matić: ''Bane Ivanović mi je sve u Londonu''
13. septembar 2009.


nemanja-matic-velika5606020090819003247.jpg


Mladi reprezentativac Srbije i novi član Čelzija opravio se od povrede i danas bi trebalo da bude priključen treninzima prvog tima. Posebno ističe veliku pomoć zemljaka i saigrača Baneta Ivanovića, kako bi se što bolje privikao na život u Londonu.

Nemanji još uvek i sam dolazak u Čelzi izgleda kao san. Povreda metatarzalne kosti odvojila ga je od terena, prošao je kroz psihološku krizu zbog toga, ali ju je prebrodio uz pomoć Ivanovića, kao i uz reči podrške selektora Antića i Dujkovića.

Od danas bi trebalo da počne sa treninzima sa prvim timom, pa mu predstoji period dokazivanja u jakoj konkurenciji lidera Premijer lige.

''Posrećilo mi se da sam tako brzo dobio priliku da potpišem ugovor sa Čelzijem, a sada treba da se izborim za status standardnog prvotimca. Danas ću biti priključen ekipi, posle oporavka od povrede. Svestan sam jake konkurencije, ali verujem u sebe. Povreda je prošlost i da toga nije bilo, mislim da bih već dobio priliku da zaigram'', izjavio je Matić.

O Banetu Ivanoviću ima samo reči hvale.

''Dok je Bane uz mene, ne brinem. Mnogo mi pomaže i oko savladavanja jezika i snalaženja u Londonu, a naravno i na terenu. On mi je ovde sve'', ističe Matić.

Juče ga je obradovao iznenadni susret sa još jednim saigračem iz mlade reprezentacije, Slobodanom Rajkovićem.

''Rajković je stigao na neke preglede i terapije zbog povrede. Toliko sam se obradovao kad sam ga video, kao da mi je brat Uroš došao'', poručuje Matić.
 
Natrag
Top