Nemam konekciju

Član
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
12
Pozdrav svima..
Imam Wireless Internen,od opreme imam antenu koja je spojena CFD kablom do wireless kartice koja se nalazu u mom racunaru..
Pa me znaima kako mogu ovu konekciju da prebacim na LAN kabal i sha mi sve treba od poreme.
Imam Access Point TL-WA500G njega kada povezem nemam konekciju u opshte ne znam zashto..?
Da li mogu da iskoristim ovaj Access Point?

Hvala u napred..
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav svima..
Imam Wireless Internen,od opreme imam antenu koja je spojena CFD kablom do wireless kartice koja se nalazu u mom racunaru..
Pa me znaima kako mogu ovu konekciju da prebacim na LAN kabal i sha mi sve treba od poreme.
Imam Access Point TL-WA500G njega kada povezem nemam konekciju u opshte ne znam zashto..?
Da li mogu da iskoristim ovaj Access Point?

Hvala u napred..

taj uredjaj moze da se poveze a nemas signal jer on mora da se podesi da bi radio,ako u wlan kartici imas staticke ip adrese to bi trebalo da se ubaci i u taj ap da bi to moglo da radi.malo je komplikovano podesavanje ako neznas sta da radis tj.ako nisi nikada to radio.taj uredjaj nema ukljucen dhcp tj.dinamicko dodeljivanje ip adresa.treba u lan karticu da ubacis ip adrese npr.
192.168.1.100
255.255.255.0

a onda da se zakacis sa njega preko web pretrazivaca tako sto gore ukucas 192.168.1.1
ako u wlan kartici imas staticke ip aderese od tvog provajdera jedini nacin da povezes taj ap je da zoves provajdera da dodje i da ti oni to odrade jer je velika verovatnoca da imaju mac zabrane tj. da sa tom ip adresom koju imas samo ta wlan kartica moze da ima net.znam to jer to isto radim tako da i ako uspes da podesis ap velika je verovatnoca da ti net nece raditi zbog zastita provajdera!
imas temu ovde http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html:yea:
 
Natrag
Top