Nejmar: Dva cm od invalidskih kolica

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Brazilac Nejmar obratio se zvanično javnosti prvi put od povrede zbog koje je propustio polufinale Svetskog prvenstva.

31468130953bf8916ac2cd393061867_w640.jpg

Beta/AP
Nejmaru je tokom meča četvrtfinala Mundijala sa Kolumbijom stradao pršljen nakon starta Huana Sunjige, a malo je nedostajalo da ostane nepokretan.

"Ne mogu da kažem da me namerno povredio, ne znam o čemu je razmišljao u tom trenutku, ali svako ko razume fudbal zna da to nije bio normalan start. Kada želiš da fauliraš nekog udariš ga u zglob, gurneš, povučeš", rekao je uplakani Nejmar.

Kolumbijac je nekoliko dana posle utakmice pozvao Nejmara i izvinio mu se zbog starta istakavši da ga nije namerno povredio.

"Prihvatam izvinjenje ali ne mogu da prihvatim da je bio normalan start. Hvala Bogu što me spasao, da je udarac bio dva centimetra niže možda bih ostao paralizovan, bio bih u invalidskim kolicima danas. Ne mrzim Sunjigu, nisam zlopamtilo, ali ne osećam ništa", rekao je Nejmar.

Brazil je bez Nejmara, ali i kapitena Tijaga Silve, doživeo debakl u polufinalu od Nemačke, poražen je sa čak 7:1.

"Moji saigrači su mogli da odustanu na 6:0 ili 7:0, ali nisu, nastavili su da trče, da se trude. Ponosan sam na svakog od njih. Nije me sramota što sam Brazilac. Nije me sramota što sam deo ovog tima. Ponosan sam na svoje saigrače", rekao je fudbaler Barselone.

On se distancirao od izjava svog agenta Vagnera Ribeira koji je izvređao selektora Brazila Luisa Felipe Skolarija.

"Skolari bi trebalo da ostane selector. Ne slažem se sa rečima agenta Ribeira. On ne govori u moje ime, samo moj otac može da govori u moje ime", istakao je Nejmar,

U finalu SP na Marakani igraće Nemačka i veliki rival Brazila Argentina.

"Kao što sam i pre govorio, želeo sam Argentinu u finalu jer je Brazil trebalo da bude tamo. Nije ispalo tako, ali i dalje navijam za njih jer tu igraju dvojica mojih saigrača iz kluba Lionel Mesi i Havijer Masćerano. Nadam se da će pobediti. Mesi je osvojio skoro sve, zaslužio je da bude šampion. Navijaću za njega. On je moj prijatelj", rekao je 22-godišnji Nejmar.



 
Natrag
Top