Ne vide se folderi na USB-u

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Snimio sam na USB folder sa drugog PC za koji nisam znao da u sebi imao autorun i worm viruse. Kada sam ubacio USB na svoj PC MAlwerbytesAnti Malwer je odmah blokirao navedene viruse i poslao ih u karantin to isto je paralelno uradio i ESSET ali problem je nastao što sam na tom USB imao i druge foldere kojima sada ne mogu pristupiti jer se ne vide u prozoru prilikom pokretanja USB, a klikom na propertis imam prikaz da je fleš pun sa 1.4 GB podataka što i stoji. Ponovnim skeniranjem obadva programa prikazuju foldere i sve datoteke koje se u njima nalaze. Šta treba uraditi da se folderi ponovo vide u USB prozoru???
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Taj sam problem rješavao više puta i posljedica su nekog crva (worm) misli da je od foldeera radio .exe fajlove, to sad nije važno, uglavnom si ti to sklonio sa ta dva programa (i ja ih koristim), sad bi trebao uključiti opciju u exploreru za prikaz skrivenih datoteka , mislim da bi ti onda bili vidljivi a zatim trebaš u opciji foldera ili datoteke (desni klik - properties u kartici general) za svaku ponaosob isključiti "Hidden" ili "Skriveno"a to ti windowsi neće dopustiti sa klasičnim načinom jednostavno nema pristupa toj opciji već instaliraj program FileMenu tools ( http://ww.lopesoft.com/en/fmtools/download.html )koji dodaje hrpu mogučnosti desnoj tipki ili kliku i tu ćeš jednostavno pod opcijom Attributes isključiti opciju "Hidden" ako imaš podfoldera imaš malo niže i "change in subfolders i tu isključi opciju "hidden"!
Mislim da je to to ako ti ne bude jasno javi gdje si zapeo, uglavnom rješivo je sigurno!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Probao sam kroz Explorerali otišao na Tools/Folder ops./Wiev/Show hiden fils and folders međutim ništa i dalje se folderi ne vide,a Opera mi za navedeni link prijavljuje da nije dostupan. Ima li neki drugi način da Foldere osposobim vidljivim????
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Uključi odnosno isključu i one opcije iznad "Sakrij .... , Jesi li probao sa xplorer2, program sličan windows exploreru, sinoć kad sam ti poslao link bio je dostupan evo i kod mene ne radi probaj na google-e ukucati ovaj program ili probaj ovaj link http://www.lopesoft.com/ besplatan je vjerojatno ga negdje još ima, ne mogu se sada sjetiti ali mislim da je moguće i preko Hiren's boot-a (u meniju izabereš mini XP) ali u ovo nisam siguran, znam sigurno da sam iz windowsa uspjevao sa ovim FileMenu tools i xplorer2, probaj
Ako ti ni ovo ne uspije strpi se malo, jer sam ovo radio prije par mjeseci pa nemogu se odmah sjetiti! Mislim također da bi prvo trebao očistiti stick od tog virusa/worm-a ( desni klik na stick - ispod Scan with Eset Smart Security imaš advanced options i pokreni Clean files, poslije restartuj računalo)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Pomoću FileMenu tools sam uradio kao što si napisao u Propertis na USB pod atributa isključio hiden i prilikom pokretanja explorera2 imao sam sve fascikle sa USB-a šteta što je EX2 samo trial mislim da je koristan program. Međutim sada me zbunjuje druga stvar preko EX2 sam kopirao fascikle na D patriciju i i kada sam deinstalirao EX2 da vidim da li će se vidjeti preko XP explorera opet nisu vidljive ni na USB ni na D patriciji, da li to znači da ih ništa ne može vidjeti osim EX2 . Svaki put kada pokrenem bilo USB ili C ili D patriciju otvaranje započinje preko EX? štaću kada istekne probni period???

_________________________________________

Uspio sam riješiti ovaj problem trebalo je nakon deinstalacije EX2 resetovati PC zati u XP exploreru podesiti Tools/Folder ops./Wiev/Show hiden fils and folders i nakon toga sa desnim klikom na fasciklu uz pomoć Attributes isključiti opciju "Hidden" kao što si napisao za svaku fasciklu treba ponoviti postupak. Ovo je tražilo malo posla ali je isplativo. Hvala OLI spasio si me formatiranja USB, pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top