ne funkcioniše osvetljavanje na lap topu

Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruka
39
Ne radi mi osvetljavanje ekrana na lap topu i kad palim laptop prvo je slabija jasnoća a kad restartujem onda se ekran osvetli i pojača kontrast. Na taster za osvetljavanje ekrana ne reagu je kao ni na opciju u windowsu. u čemu bi mogao biti problem? (ne mogu navesti ništa detaljnije jer sam skoro kupio polovan laptop)
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Neispravan je ili inverter ispod ekrana ili CCFL lampa u samom ekranu. Mnogo bolje bi bilo ako je u pitanju inverter, to bi vas kostalo oko 1000 dinara. U slucaju neispravnosti CCFL lampe morali bi ste da zamenite ceo ekran ili da nadjete nekog prijatelja servisera koji bi pristao da vam zameni lampu besplatno. Ispravna, polovna lampa ne kosta prakticno nista ali ruke bi vas u servisu kostale kao ceo ekran.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Mozes da probas brisanjem generickog driver-a za display (Monitor) iz Device Manager-a, dakle otvoris strelicu pod stavkom Monitor u Device Manager-u i ides desni klik na Generic PnP Monitor, klik na Uninstall i potvrdi sa OK, restartuj lap i vidi da li ce biti sve u redu posle toga kao i upravljanje svetlom pomocu tastera.
Imao sam isti problem na ASUS-ovom laptopu i tako ga resio.
Ako ni tada ne bude promena onda je DoMoga u pravu.
 
Natrag
Top