Šta je novo?

Navigacija TOM TOM karte

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
278
DObio sam navigaciju TOM TOM model N 14644 sa softverom na svedskom jeziku i bez karata.
Kako ubaciti nove karte i navodjenje na nekom od domacih jezika?

HVala

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.134
Jezik nije nikakav problem, samo u podešavanjima uređaja moraš da ga promeniš. Google translate i traži prevod njegovog menija. :)
Što se tiče mapa, tu već nije tako jednostavno. Zavisno od toga koji je sofver u uređaju, možda ćeš morati da ga promeniš, ubaciš mape regiona koji ti je potreban (sa adekvatnim metakodovima) i aktiviraš ih odgovarajućim generatorom.
Tvoj model je sudeći po guglu TomTom XL.
Moja preporuka ti je da se prijaviš na neki od specijalizovanih TT foruma (na engleskom), i odvojiš nekoliko dana za čitanje i upućivanje u materiju.
Pošto su TT uređaji ubedljivo najograničeniji po pitanju memorije, ti za tvoj model tražiš mapu koja ti treba i koja je odgovarajuće veličine. Imaš recimo izdanje iz ove godine od 800MB, 1.5GB i 2.1GB, a memorija tvog uređaja je 1GB. Naravno, skinućeš najmanju.
Pri tome, često postoji nekoliko varijanti iste mape. Tražiš poslednje izdanje koje ima metakodove (neka vrsta ključeva koji su potrebni da bi mape bile aktivne).

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
278
Probacu .
Ja nisam uspio naci specifikaciju ovog modela.
Ima ga na Amazonu i ibeju ali bez specifikacije.
Pizdrav

Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
25
Postovani! Da li je neko uspeo do sada da ubaci novije mape u TOMTOM navigaciju i da li moraju bas njegove mape? Treba mi za pocetak mapa Srbije

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.134
Na TomTom uređaje ide normalno samo i samo TomTom softver i mape. Ista priča je i za Garmin - samo njihov sadržaj. Tačka.
Šta tu nije jasno?
Inače nema nikakvih problema oko ubacivanja i najnovijih mapa na najstarije uređaje. Potrebno je samo malo znanja i razumevanja tematike.

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
278
Ja sam dobio TOMTOM na svedskom jeziku,bez karata i moderator sa CM mi je online instalirao nove karte i srpski meni ...

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Meni nije poznato da je u taj uredjaj TomTom XL moguce ubaciti Srpski menu. Mape i glasovno navodjenja je moguce na Srpskom.
Verzije TT sa softverom v10.xxx i novije imaju Srpski meni i koliko znam nije moguce odraditi ih za dzabe, tj ja nisam uspeo a da ne platim original mape. Znam samo do verzije softvera v9.XXX ako neko zna i voljan je da pokaze nek mi pusti PM :D

Hvala