Nava u finalu EP

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
00046501.jpg
Zahvaljujući odličnoj trci Gorana Nave u prvoj kvalifikacionoj grupi na 1.500 metara, Srbija će imati finalistu na Evropskom prvenstvu u Parizu. Nacionalni rekorder startovao je u najjačoj grupi, izašao na vodeću poziciju i po rezultatu uspeo da se plasira u finale evropskog šampionata. Na 1.500 metara nastupila su ukupno 25 atletičara, a u finale direktno ulaze po dva najbolje plasirana atletičara iz svake grupe i troje takmičara po rezultatu.

- Uopšte nisam želeo da gledam startne liste, jer sam pre nekoliko dana video liste prijavljenih i uvideo da ima dosta atletičara sa boljim ličnim rekordom od mene. Jednostavno, nisam se plašio. Dodatan stimulans za mene je bila činjenica da su svi naši imali juče loš dan, i morao sam da dam sve od sebe da Srbija ima predstavnika u finalu - kazao je Nava i nastavio - Izašao sam na vodeću poziciju, ali sam očekivao da će neko da mi se pridruži i povuče trku. Znao sam da u finale ima šanse da uđem samo po rezultatu, ne po plasmanu. Međutim, oni su svi pratili moj ritam. Ispostavilo se da su sledeće dve grupe imali iste prolaze na 200, 800 i 1.000 metara, ali na kraju trke su bile sporije, što me je dovelo do finala. Zadovoljan sam današnjim učinkom, sutra me očekuje nova borba i trka za što bolji plasman.

Finalna trka na 1.500 metara je u nedelju u 16:20. U prvoj kvalifikacionoj grupi na 60 metara nastupila je srpska atletičarka Tatjana Mitić, koja je zauzela četrvto mesto u grupi sa rezultatom 7,42 sekundi. Samo četiri stotinke nedostajala su Tatjani da se plasira u polufinale 31. Evropskog prvenstva u dvorani.
 
Natrag
Top