naše face i svetske gromade ili obrnuto...

Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Zasta, decenije prolaze, a oni, bez obzira na sve imaju šta da kažu. I to govore kako treba... Razmišljam se da li je žalosno, ili je u neku ruku dobro, što se Brejkersi nisu popeli 'za stepenik više', što se nisu upleli u razne (meni odvratne i potpuno antimuzičke) priče međunarodnih i inih scena, menadžerisanja, transplanetarnih turneja i tome podobno?
Aj da ponovim floskulu o maloj Srbijici međ' vetrovima, ali, šta se sa ovih prostora ZAISTA zapatilo u svetu? Mislim, od muzike, da sad ne vadimo iz naftalina vampire i kravatu (a ako ćemo skroz lokalpatriotski, i to je 'Rvacki izum)?
A, Bogu hvala, cela planeta je lagano anestezirana, da ne upotrbim pravi izraz, teška debilana, pravi r'n'r jednostavno, ne živi u širokim narodnim masama... Tako da PRAVI rokeri nikako ne mogu biti predmet intersovanja muzičkog biznisa... Pa ni Brejkersi. Gdegod da se fenomen kao Partibrejkers pojavi, kako god da se zove, ovakav spoj muzike, energije, tekstova, biće ono što je i ovde- institucija autentičnog roka!
Dan danas mi nije jasno otkud Doni Džep u tadašnjoj Jugovini, pa sve sa gitarom uz Antona?
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Meni nije jasno ni kako se u celu tu priču upakovao Džim Džarmuš. Još da je on dovukao Igija i Toma Vejtsa kao što ih i inače šlepa svuda sa sobom, to bi baš bila papazjanija. Vidim da se u pozadini uzmuvao i Kusturica.
Inače, ovde sad imamo sve elemente za ovu temu - Kusturica i Dep su snimili film, spomenuti Igi Pop je pojio i još nam samo fali domaća faca. Nažalost, ta "faca" je u ovom slučaju Bregović Goran.

[YOUTUBE]sG2Vj86B2hg[/YOUTUBE]

Kad malo razmislim, svi su povezani, a samo mi ustvari nije jasno otkud Brejkersi tu:), od početka je pitanje pogrešno postavljeno:).
Ne znam da li bih se mogao setiti još neke saradnje naših i stranih muzičara, a da to nisu neke pevaljke u duetima sa nekim Turcima ili Grcima. Ako se svi oni uopšte mogu nazvati muzičarima, a ne mogu.
Tj. bilo je nekih saradnjica Eyesburna i Maxa Cavalere i više ničega ne mogu da se setim.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ovde ti je Brega zbog para, jasno ko dan, i još naravno u njegovom maniru plagijat...

Za Depa mislim da jeste bio sa Kustom u Srbiji u to vreme, a kako je nastupio sa Brejkersima, verovatno spontano i slučajno i najvažnije motiv nisu bile puste pare, što lepo zvuči u svakom slučaju...

A evo i još jedne storije Riblja Čorba i Eddy Grant, Amsterdam... I tu su se ispredale raznre priče kako je do ovoga došlo...

[YOUTUBE]Vz41ekCXlhg[/YOUTUBE]
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2009
Poruka
144
Da, bilo je i to.
Evo i ono obrnuto - naše gromade i strane face:)

[YOUTUBE]5BUBTTzR63I&feature=related[/YOUTUBE]
 
Natrag
Top