Napustio Apenine samo zbog Barselone

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Napustio Apenine samo zbog Barselone
26. avgust 2009.


00008588.jpg


Švedski fudbaler Zlatan Ibrahimović je jedina zvezda koju predsednik Real Madrida Florentino Perez nije mogao da dovede u svoj tim, jer je taj igrač samo zbog Barselone hteo da ode iz Italije, prenosi Beta.

- Imao sam dogovor sa predsednikom Intera da razgovaramo samo ukoliko dođe ponuda Barselone - rekao je 27-godišnji fudbaler, rođen u Malmeu.

Perez je potrošio 363 miliona evra za dovođenje Kristijana Ronalda i Kake u Real, kako bi u ekipi imao neke od najboljih igrača sveta, a Barselona je ponudila 66 miliona evra i Samjuela Etoa za najboljeg strelca Italije, koji je osvojio drugu za redom titulu u Seriji A.

- U ovom klubu mogu da budem još bolji igrač nego što sam sada. Želim da budem deo istorije koju Barselona sada stvara - rekao je Ibrahimović.

On će zameniti Etoa, koji je pomogao katalonskom klubu da osvoji osam titula, uključujući dve titule Lige šampiona.

- Ja sam potpuno drugačiji igrač, imam sasvim drugačije kvalitete i stil. Pustimo da njegov rekord govori sam za sebe, a moji rezultati za mene - rekao je Ibrahimović, koji je osvojio tri titule u Seriji A i dva italijanska Superkupa u četiri sezone, kao i dve titule sa holandskim Ajaksom.

Na pitanje, da li postoje velika očekivanja kada se igra za evropskog šampiona, odgovorio je:

- Naravno da postoji pritisak, jer igrate za Barselonu. Osećao sam ga i kada sam igrao za Inter, jer kada ste u vrhunskom fudbalu morate da osećate pritisak.

Ibrahimović je potpisao petogodišnji ugovor sa Barselonom i polako se vraća u formu posle operacije ruke.
 
Natrag
Top