Najbolji frontmeni svih vremena

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Najbolji frontmeni svih vremena

23s8954.jpg


Biti član rok benda je odlično, biti zvezda je uspeh, ali biti frontmen za kojeg znaju i klinci koji se nisu ni rodili kada je bend bio popularan, to zaslužuje zvanje najboljeg frontmena svih vremena!

Upravo nedavno je i napravljena takva lista. Među najboljima svih vremena našla su se imena poput Mika Džegera, Dženis Džoplin i naravno, Fredija Merkjurija.

Mik Džeger je na samom početku karijere postao "model" za lude šezdesete. Živeo je krilaticu "seks, droga i rokenrol", a sad, iako u gerijatrijskim danima, organizuje turneje i đuska bolje od bilo kog pedesetogodišnjaka!

2ikfp95.jpg


Dženis Džoplin je dama koja je svojim glasom i ponašanjem "u ime" benda Big Brother and the Holding Company, zadala domaći zadatak generacijama žena koje i pokušaju da se nazovu njenom naslednicom.

Nakon neprikosnovenog tria, među najboljim osobama "koje ponosno stoje ispred svog benda i dovode masu fanova do frenetičnog ponašanja", našao se i Džon Bon Džovi.

1lojc.jpg


On je nastupao pred milionima, i svi su uvek đuskali uz njega, njegov glas i njegovu kovrdžavu kosu. Džon Bon Džovi je zaslužio da se nađe na listi najboljih frontmena svih vremena jer se njegove pesme nalaze na karaoke mašinama širom planete, ali i zato što je uspeo da svoje ime nametne kao ime benda - kažete Džon Bon Džovi i pomislite na petoricu "momaka".

Sledeći je humanitarac, Green peace aktivista i pevač Bono Voks. Mesto među najboljima zaslužio je upravo zbog toga - njegove pesme su uvek imale neku društveno korisnu poruku. "On nije samo glas benda, on je glas celog sveta".

Da se ime frontmen ne vezuje samo za članove rok bendova, potvrđuje i Chuk D iz sastava Public Enemy. Sa svojim kačketom i oštrim stihovima, osamdesetih je plašio roditelje iz predgrađa. Kako kažu mnogi "on nije bio frontmen, on je bio general armije".

f50yon.jpg


U sličnom maniru, Zek De La Roča uvek je uspevao da kao frontmen sastava Rage against the machine, prenese poruku GLASNO i jasno. Bio je među prvima koji se nije libio da kaže šta hoće: "J... se, neću da radim šta mi kažeš" deo je njegovog imidža.

Majkl Hačins (INXS) jedan je od najboljih jer je imao ponašanje Mika Džegera, stav savremenog Džima Morisona, ali i zato što je bio jedini čovek kojem je pošlo za rukom da uradi omaž Bobu Dilanu na sintisajzeru.

Među najboljima našli su se Brus Dikinson iz benda Iron Maiden, Rodžer Daltri (The Who), Peri Farel (Jane's addiction), Majkl Džekson (Jackson 5), Entoni Kidis (RHCP), Širli Menson (Garbage), Džim Morison (The Doors), Morisej (The Smiths), Ozi Ozborn (Black Sabbath), Robert Plant (Led Zeppelin), Igi Pop (The Stooges), Džoi Ramon (The Ramones), Eksl Rouz (Guns'n'Roses), Dejvid Li Rot (Van Halen), Džoni Roten (Sex Pistols), Bon Skot (AC/DC), Gven Stefani (No doubt), Majkl Stajp (REM) i Stiven Tajler (Aerosmith).

(mondo)
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Budući da je mom oku najdraža od svih ponuđenih (neko će možda reći: vidi muške svinje, ali ja ne brigam), a i prošli tjedan sam skinuo par njenih dvd-a, moj izbor je Gven Stefani.






 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Uh,dok sam citala tekst nekako mi je Mik Dzeger spontano pao na pamet,njegovi nastupi na koncertima... :).Mada,tu je i Brus ali me je vise sramota da ga pominjem,dojadih ljudima :blush: .Dakle...

 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Najbolji frontmen svih vremena je...

Najbolji frontmen svih vremena je...


Čitaoci prestižnog magazina "Rolling Stone" su za najboljeg frontmena svih vremena izabrali Roberta Planta iz grupe Led Zeppelin.


v203440p0.jpg



Na drugom i mestu je pokojni Fredi Merkjuri iz grupe Queen, a treći je frontmen benda U2 Bono Viks.

Među prvih pet su i Mik Džeger, frontmen "Stonsa" i Džim Morison iz benda The Doors.

Na šestom mestu je Rodžer Deltrej (The Who), sedmi je Edi Veder (Pearl Jam), a na osmom mestu "Bitls" Džon Lenon.

Poslednja dva mesta pripala su frontmenima frupa Soundgarden i Nirvana, Krisu Kornelu i Kurtu Kobejnu.

(MONDO)
 
Natrag
Top