Muž zarazio ženu virusom HIV dok je spavala

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Muž zarazio ženu virusom HIV dok je spavala

Novi Zeland

Jedan muškarac sa Novog Zelanda, HIV pozitivan, zarazio je svoju ženu injekcijom umočenom u njegovu krv dok je ona spavala, piše BBC.

injekcija-AFP-x.jpg


Kako se navodi u sudskim dokumentima, on je želeo da je zarazi virusom koji uzrokuje sidu kako bi ona ponovo spavala sa njim, preneo je novozelandski list "Sandej star tajms".
Čovek je dva puta ubo svoju ženu sa iglom za šivenje zaraženom njegovom krvlju. On je priznao da je preneo virus HIV svojoj ženi, zbog čega bi mogao da dobije maksimalnu kaznu od 14 godina zatvora. Neimenovani 35-godišnjak je u pritvoru, a presuda će biti doneta početkom sledeće godine.
On je otkrio da je HIV pozitivan tokom zdravstvenog pregleda kada je sa porodicom stigao na Novi Zeland. Njegova žena i deca nisu bila zaražena.
Supruga pritvorenog je izjavila da je želela da ostane sa njim zbog dece, ali da je odbila da spava sa njim jer se plašila da će se zaraziti.
U maju prošle godine ona je otkrila znakove uboda iglom na levoj butini, a dva dana kasnije, kako je istakla, probudila se sa probadajućim osećajem u nozi. Ona je takođe navela da je videla svog muža sa injekcijom punom njegove krvi, da bi četiri meseca kasnije, tokom redovnog zdravstvenog pregleda, ustanovila da je HIV pozitivna.
Njen suprug joj je potom priznao da ju je zarazio putem igle.
"Sve što je rekao je da mu je žao. On je rekao: 'Iskoristio sam iglu na tebi jer sam želeo da budeš kao i ja, da možeš da živiš sa mnom i da me ne ostaviš'", navela je žena.

Autor: M.Milikšić/Blic online
 
Natrag
Top