Muškarci ne vole pametnice

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.014
Muškarci ne vole pametnice

U studiji, u kojoj je učestvovalo 120 osoba, potvrđeno je da su uspešne dame za partnere problematične, zbog čega radije biraju one manje ambiciozne

UiByskM.jpg


Da pametne i uspešne žene često ostaju same, jer su muškarcima manje poželjne, pokazalo je još jedno istraživanje. U studiji, u kojoj je učestvovalo 120 osoba, potvrđeno je da su uspešne dame za partnere problematične, zbog čega radije biraju one manje ambiciozne. Zašto je to tako?

- Uspešne muškarce privlače manje uspešne žene, ne zato što žele da ona bude glupa, već zato što žele da imaju partnerku kojoj su na prvom mestu oni, a ne posao - kažu stručnjaci.

Šta bi onda uspešne dame koje ne žele da ostanu same trebalo da rade? Da se skrase sa partnerom koji je manje obrazovan, kaže Linda Hiršman, autorka knjige "Go to work".

- Ako ste posvećene karijeri i želite muškarca koji će to da podržava, radite ono što oni rade godinama unazad - tražite nekog manje obrazovanog i uspešnog nego što ste vi - savetuje Linda.

(Večernje novosti)
 
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
- Uspešne muškarce privlače manje uspešne žene, ne zato što žele da ona bude glupa, već zato što žele da imaju partnerku kojoj su na prvom mestu oni, a ne posao - kažu stručnjaci.

- Ako ste posvećene karijeri i želite muškarca koji će to da podržava, radite ono što oni rade godinama unazad - tražite nekog manje obrazovanog i uspešnog nego što ste vi - savetuje Linda.

Postoji jedna sitnica vezano za prvi i drugi slučaj. Naime, nakon sklapanja bračne zajednice, osoba koja je manje obrazovana i uspešna, postaje predmet podsmehivanja od strane druge osobe koja je posvećena karijeri (bilo da je muškarac ili žena). Postoje dosta razloga, ali ću navesti 2. Prvi razlog je obrazovanje (zavisi da li je završio fakultet ili ne) i eventualno posao (ako uopšte ima posao). Drugi razlog je prihvatanje osobe koja je manje obrazovana od strane osobe koja je i obrazovana i uspešna - primer, osoba koja je uspešna može da kaže da je imao/imala bolji izbor, ali je, iz nekog razloga, prihvatio/prihvatila vas.

Retki su slučajevi kada uspešna osoba hvali osobu koja je manje obrazovana od te osobe.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Postoji jedna sitnica vezano za prvi i drugi slučaj. Naime, nakon sklapanja bračne zajednice, osoba koja je manje obrazovana i uspešna, postaje predmet podsmehivanja od strane druge osobe koja je posvećena karijeri (bilo da je muškarac ili žena). Postoje dosta razloga, ali ću navesti 2. Prvi razlog je obrazovanje (zavisi da li je završio fakultet ili ne) i eventualno posao (ako uopšte ima posao). Drugi razlog je prihvatanje osobe koja je manje obrazovana od strane osobe koja je i obrazovana i uspešna - primer, osoba koja je uspešna može da kaže da je imao/imala bolji izbor, ali je, iz nekog razloga, prihvatio/prihvatila vas.

Retki su slučajevi kada uspešna osoba hvali osobu koja je manje obrazovana od te osobe.

Primjer 1. Ne, a šta ne? Sve ovo ne.
Primjer 2. Drugi razlog je prihvatanje osobe koja je obrazovana od strane osobe koja je manje obrazovana i uspešna - primer, osoba koja je manje uspešna može da kaže da je imao/imala bolji izbor, ali je, iz nekog razloga, prihvatio/prihvatila vas.

(Fakat sam mislio da je ovo "strane osobe" osoba koja nije s naših prostora :D).

E vidi sad, ja ću manje obrazovanu osobu nazvati glupom, lakše je, umoran sam...

Glupa osoba može nabrojati x razloga kad kaže da je imao/imala bolji izbor, pošto je glupa nabrajat će naravno: Veće grudi, veću guzu, manji stomak, veće oči, manje uši, manju glavu... ipak je glupa pa joj se može...

Rekao si "sitnica" a ovo "primer, osoba koja je uspešna može da kaže da je imao/imala bolji izbor, ali je, iz nekog razloga, prihvatio/prihvatila vas."

vjeruj mi nije sitnica, poslije ove izjave ja bi završio 3 fakulteta, seksa nema dok ne završim sva tri. Kad završim sve onda bi svako veče umjesto seksa čitao knjige dok slušam Vivaldija - Concerto No.4 in F minor, Op.8, RV 297, " L'inverno ", Allegro Non Molto.

Onda bi se ona zapitala zašto nema seksa, možda mu više nisam privlačna? Onda bi povećala grudi, povećala guzu, vježbala da ima manji stomak, po noći bi gledala kao sova da ima veće oči (jer seksa nema), smanjila uši a i glavu, žena je to, sve je moguće sa instrumentima koje koristi.

Da ne nastavljam dalje jer se glupa osoba pretvara u plitku i bezosjećajnu osobu a to nije. Tvoja "obrazovana osoba" je veoma glupa, plitka i bezosjećajna a glupa osoba bi to skontala i prije sklapanja bračne zajednice.

Nekako mi se čini da si ti ova obrazovana osoba a ako jesi pokušaj da nikad ne izgovoriš ovu rečenicu:

"osoba koja je uspešna može da kaže da je imao/imala bolji izbor, ali je, iz nekog razloga, prihvatio/prihvatila vas."

Možda ti se čini da je romantična al' nije, vjeruj mi, žena te ne bi ostavila, bilo bi to mučenje koje obrazovana osoba ne bi ni skontala da je počelo.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.014
Kad se dvoje ljudi vole, nema tu neke prevelike filosofije.
Nik, otišao si predaleko, ali iz tebe govori neiskustvo.
Denis ti je već rekao sve što je trebalo.
Nemoj da misliš da je retko kad uspešna osoba hvali osobu manje uspešnu od nje. Znam mnogo veza i brakova gde je jedno više obrazovano nego drugo pa ceni i poštuje svoju manje obrazovanu polovinu ne kao sebi ravnog, nego vrlo često nekog sposobnijeg i inteligentnijeg nego što je on sam. Jer, što je čovek obrazovaniji, u pravom smislu te reči, on je skromniji i normalniji, i ne nipodaštava nikoga.
Nik, dragi dečko, ne opterećuj se glupostima nego nauči da gledaš srcem i ne smišljaj unapred scenario propadanja veze u koju bi eventualno mogao da uđeš sa nekom devojkom. Ko god previše razmišlja na početku, na kraju ne uradi ništa.
 
Natrag
Top