Murinjo: Šanse Intera da osvoji LŠ su 10%

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Murinjo: Šanse Intera da osvoji LŠ su 10%
5. avgust 2009.


00007394.jpg


Uoči starta nove sezone trener Intera Žoze Murinjo analizirao je šanse svog kluba u italijanskom prvenstvu kao i u Ligi šampiona.

Iako je Inter ostao bez najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića, a Murinjo nije uspeo u nameri da dovede iskusnog veznog igrača kakav je npr. Deko, portugalski stručnjak je zadovoljan obavljenim transferima za koje je siguran da su povećali šanse njegovog kluba u Evropi.


- Postoji devet ili deset ekipa koje imaju šansu da osvoje prestižni trofej Lige šampiona, a jedna od njih sigurno smo i mi pa je vrlo lako izračunati da su naše šanse oko nekih deset odsto.

Inter su u prelaznom roku pojačali Tijago Mota, Lusio, Samjuel Eto i Dijego Milito ali Murinjo smatra da ekipi nedostaje jedan pravi kreator igre.

- Mislim da nam još uvek nedostaje jedan igrač, plejmejker. Neću navoditi imena, ali treba nam fudbaler sa različitim kvalitetima, više ofanzivnim, kreativac koji će povezati odbrambeni red sa igračima sredine terena i napadačima.

Budući da dugi niz godina sanja trofej Lige šampiona predsednik kluba Masimo Morati sigurno nije bio srećan ovakvom izjavom svog trenera, ali Murinjo poručuje da ekipa mora ići korak po korak kako u Evropi tako i u Italiji.

- Znam da klub iza sebe ima četiri šampionske titule u Italiji, ali će ovo sigurno biti sezona sa najvećom konkurencijom u proteklih pet godina zbog čega moramo ići korak po korak, utakmicu po utakmicu. Osim Juventusa tu je Milan, ali i uvek opasna Roma koja se itekako može nadati borbi za prvenstvo. Osim ova četiri kluba svakako treba spomenuti i Fiorentinu kao i Palermo koji će pokušati iskoristiti svaki kiks svog protivnika - zaključuje Murinjo.
 
Natrag
Top