Murinjo: “Moj fudbal je engleski“

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Murinjo: “Moj fudbal je engleski“
14. novembar 2009.

9020554514afea53c64115807851885_big.jpg


Portugalski trener Žoze Murinjo, trenutno strateg milanskog Intera, insistira da svoju budućnost vidi u engleskom fudbalu.


Bivši menadžer londonskog Čelsija trenutno obavlja dobar posao u Interu. Prošle sezone je milanski klub doveo do titule šampiona Serije A, a Inter trenutno ima pet bodova prednosti na čelu tabele. Ipak, posle pet titula u sedam sezona u tri zemlje Portugalac priznaje da je spreman za narednu fazu karijere.

„Želim da izgradim nešto. Očigledno je nerealno očekivati da se zadržim u klubu kao Ser Aleks Ferguson, ali sam spreman za narednu fazu svoje karijere. Želim da radim sa drugačijom perspektivom“, rekao je Murinjo.

„U Portu je moj cilj bio da pobedim i zaradim pravo da odem u neku drugu zemlju. U Čelsiju sam imao ambiciju da napravim deo istorije, ali sam uvek znao da tom klubu nedostaje normalna engleska kultura stabilnosti. Nemam iluzije. Razumeo sam ličnost Romana Abramoviča i kulturu ljudi oko njega. Znao sam da to nije posao koji bih mogao da obavljam deset godina“, dodao je portugalski stručnjak.

46-godišnji Murinjo, koji je klupu Čelsija napustio u septembru 2007. godine, takođe ističe da voli Inter i da trenutno razvija tim za budućnost.

„Volim Inter i želeo bih da izgradim tim za budućnost. Ustvari, to trenutno i radim, jer nisam sebičan trener i razmišljam o budućnosti, o mladim igračima i strukturi prvog tima. Ipak, Italija nije zemlja za to. Engleska jeste i moj fudbal je engleski fudbal“, istakao je Murinjo.
 
Natrag
Top