Murinjo: "Eto vredi koliko i Ibra"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Murinjo: "Eto vredi koliko i Ibra"
25. jul 2009.

2164131794a68673c5f9b2776672011_big.jpg


Trener Intera Žoze Murinja nije dozvolio da rastanak sa Zlatanom Ibrahimovićem prođe bez otrovnih strelica.

Ibrahimović bi do kraja nedelje trebalo da prođe medicinske testove i ugovori detalje ugovora sa Barselonom. U suprotnom pravcu otići će Samjuel Eto, kao i Belorus Aleksandar Hleb, koji će narednu godinu provesti u italijanskom klubu kao pozajmljen igrač. Barselona će Interu uplatiti i 50 miliona evra.

U intervjuu za italijansku Gazetu Murinjo nije krio razočaranje načinom na koji je Ibrahimović napustio klub i nije propustio priliku da kritikuje Šveđanina.

“Čini mi se da smo napravili najbolji posao ovog leta, posao vredan 100 miliona evra.

Ako se na ovom transferu radilo godinu dana, kao što tvrdi Zlatanov menadžer, onda se tu svašta dešavalo. Ali ako je sve počelo u ovom prelaznom roku, onda je to u redu i samo mogu da kažem da je Zlatan uvek u Interu pružao maksimum”, istakao je Murinjo.

Portugalac, međutim, tvrdi da Šveđanin nikada nije bio previše omiljen među navijačima Intera.

„Navijači ga nisu nikada previše voleli i nećemo plakati zbog njegovog odlaska. Navijači su spremni da zavole Etoa. Inter je imao dve opcije – da proda Ibrahmovića ili da ne napravi fantastičan posao. Kakin transfer vredeo je 70, Ronaldov 96 miliona evra. Za mene ovaj transfer je težak stotinu miliona evra i siguran sam da Eto ne vredi ni evro manje od Ibre“.

Murinjo je objasnio i situaciju oko nedolaska Čelsijevog tandema Karvaljo – Deko u Inter.

„Trebalo je trampimo Karvalja za jedong od naših defanzivaca, dok je Deko trebalo da dođe bez obeštećenja. Umesto toga Čelsi je tražio dodatnih 15 miliona evra“, zaključio je Portugalac, koji je i Karvalja i Deka predvodio u Portu 2004, kada je klub sa stadiona Dragao postao prvak Evrope.

Umesto Karvalja Inter je doveo Brazilca Lusija iz Bajerna iz Minhena.

Izvor: B92
 
Natrag
Top