Murinjo: "Čelsi je pogrešio kada me je otpustio"

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Žose Murinjo, bivši menadžer Čelsija, sada trener Intera, prokomentarisao je rezultate londonskog kluba u periodu kada ga je on predvodio sa klupe i posle otkaza koji je dobio kod "Plavaca" tokom jeseni 2007. godine.
Portugalac kaže da “nije slučajnost” to što klub sa “Stamford bridža” grca u borbi za trofeje od kada on više nije menadžer tima. Naime, Čelsi je posle otkaza Murinju osvojio samo jedan trofej, i to u okviru FA Kupa prošle sezone, pobedivši Everton u finalu.


rcmsye.jpg


Kontroverzni Murinjo sada predvodi Inter, koji se sastaje upravo sa Čelsijem u osmini finala Lige šampiona sledeće nedelje i veruje da će dokazati da je Roman Abramovič pogrešio zbog toga što ga je otpustio.

“Čelsi se muči u poslednje 2 godine i nije slučajno da se to dešava otkako sam ja otišao”, rekao je Murinjo. “Igrači, navijači i ja kao menadžer smo imali jedinstven odnos, a kada tako nešto prekinete, nije lako oporaviti se.”

“Posle mog odlaska imali su dosta menadžera. Možda neki od njih nemaju odgovarajući mentalitet za klub ili su, pak, probali da promene previše toga što smo mi uspostavili. Znao sam da u Čelsiju, takvom kakav je, nema vremena za dugoročne planove. Ako ne osvojite trofej u prvoj sezoni, napuštate klub”, kaže Portugalac.

“Dao sam im ono što su hteli, ali sam u svakom trenutku znao da taj posao neće trajati zauvek. Možda bi bolje bilo da sam ostao sa njima nego što su tada promenili menadžera”, zaključio je priču Murinjo, koji je pre Čelsija predvodio Porto, a još ranije Leiriju i Benfiku.
 
Natrag
Top