Murinjo: "Blago Vengeru i Benitezu"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Murinjo: "Blago Vengeru i Benitezu"
16. oktobar 2009. 16:27

2755520424ad882ba24e6b533765031_big.jpg


Prema italijanskim medijima trenera Intera Žozea Murinja na Apeninima nazivaju izrazom 'bauscia', koji u milanskom dijalektu označava arogantnu, glasnu osobu.

"Da li sam ja 'bauscia'? Da, znam šta to znači. Siguran sam da svi navijači znaju da u svakom trenutku dajem svoj maksimum za klub u kome radim. Što se tiče mog stila, ne mogu drugačije, šta da radim, takav sam kakav sam" rekao je Murinjo.


Portugalac se osvrnuo i na svoju budućnosti u Interu i pritom nije propustio priliku da pomene trenere velikih engleskih klubova Liverpula i Arsenala, Rafu Beniteza i Arsena Vengera.

"Venger je trener Arsenala već 15 godina, a već šest godina nije osvojio ni Karling kup. Rafa Benitez nije osvojio nijednu titulu prvaka tokom šest godina koliko vodi klub sa 'Enfilda', ali je uprkos tome još uvek trener Liverpula", ocenio je Murinjo i dodao da bi u Italiji tako nešto bilo nemoguće..

"U Italiji je mentalitet potpuno drugačiji. Da bih ostao ovde, moram da nastavim da pobeđujem i osvajam titule" rekao je Portugalac, koji je ekipu Intera preuzeo 2008. godine.

Murinjo je prošle sezone doveo 'nerazure' do četvrte uzastopne titule u italijanskoj Seriji A.

Izvor: B92
 
Natrag
Top