Mrkonjić: Smeniću Drobnjaka ako ne ode sam

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Mrkonjić: Smeniću Drobnjaka ako ne ode sam



Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić izjavio je juče za „Blic“ da koridor 10 ne treba da trpi posledice bilo čijeg lošeg rada, pa ni Zorana Drobnjaka, kao i da će ga smeniti, ukoliko sa funkcije direktora JP „Putevi Srbije“ ne ode sam. S druge strane, izvor „Blica“ iz Vlade najavljuje osnivanje preduzeća „Autoputevi Srbije“, čiji će direktor biti izabran iz redova Demokratske stranke.


30497_0819-mrkonjic-foto-fonet_f.jpg


Mrkonjić: Umorni treba da odu


- Onaj ko ne može da prati tempo rada na veoma važnom projektu kao što je koridor 10 treba da ode. Očigledno je da je Drobnjak, kao i celo rukovodstvo „Puteva Srbije“, umorno. Umorni ljudi treba da se sklanjaju – kaže ministar Mrkonjić za „Blic“, kome je Vlada ostavila odrešene ruke da odluči šta će biti sa odgovornima u „Putevima Srbije“ za loš rad na koridoru 10.

On je dodao da je i „do sada bilo kadrovskih promena i da su se rukovodioci sa visokih funkcija sklanjali, kada nisu mogli da prate tempo rada“.


- Takvih promena bilo je i u preduzeću „Koridor 10“, čiji su direktori sami odlazili sa rukovodećih funkcija. Ako Drobnjak i ostatak rukovodstva „Puteva“ to ne želi, mi ćemo ga smeniti – tvrdi ministar Mrkonjić.

On je obećao i da će koridor 10 biti završen, kao što je i najavljeno, do maja 2012. Radovi na severnom kraku, poluautoputa od Horgoša do Novog Sada u dužini od 110 kilometara, počeće, kako je rekao, ovih dana.


U vrhu vladajuće koalicije, s druge strane, nezvanično najavljuju za „Blic“ da će Vlada Srbije uskoro formirati novo preduzeće „Autoputevi Srbije“, koje će biti zaduženo za završetak izgradnje koridora 10. Nova firma koja će biti nadležna i za gradnju svih ostalih autoputeva u državi pripašće Demokratskoj stranci, a zadatak ovog preduzeća biće da završi više od 300 kilometara najvažnijeg međunarodnog puta kroz Srbiju. Tako će posle samo godinu dana preduzeće „Koridor 10“ biti ugašeno, dok će „Autoputevi“ odgovarati direktno Vladi. Nova firma će imati i veća zaduženja.


Kako kaže izvor „Blica“, radna mesta neće biti otvorena.
- Biće preuzeti svi zaposleni iz „Koridora 10“. Takođe, Vlada namerava da u „Autoputeve“ prebaci najkvalitetniji kadar iz „Puteva Srbije“, kao i ceo sektor zadužen za eksproprijaciju. U novoj firmi naći će se i pojedini stručnjaci iz ministarstava za infrastrukturu i životne sredine i prostornog planiranja – kaže izvor „Blica“.



Izvor: Blic/Nataša Korlat
 
Natrag
Top