Mračne sile nad srbijom!

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Posle zemljotresa i komete, Srbiju na Svetog Aranđela pogodila i munja, koja je udarila u krov kuće porodice u Boljevcima


30572.jpg


BEOGRAD - Loptasta munja udari na Svetog Aranđela. Usred zime kad joj vreme nije.
Čudo. Za samo mesec dana Srbiju je zadesio zemljotres, pao asteroid, a pre dva dana u Boljevcima, u Šiljinoj ulici 13, loptasta munja uništila je krov kuće i spržila sve električne uređaje u njoj. Da li je to samo slučajnost? Astrolozi tvrde da nije, te da narednih deset godina Srbiju ne očekuje ništa bolja situacija.

Šest članova porodice Đurđević bilo je u kući kada se u ponedeljak oko 14.30 začula snažna detonacija. Prema rečima komšija, zvuk nije uopšte podsećao na grom, već je bio znatno snažniji, sličniji ručnoj bombi.

- Udar je bio toliko jak da smo popadali sa stolica. Stvari su se razletele oko nas, čula se eksplozija, počeli su da opadaju crepovi, tako da je stvarno izgledalo kao da je kuću pogodila granata. Potpuno su uništeni krov, odžak i sve utičnice, prekidači, svih pet televizora, bojler i delovi nameštaja. A i da nisu aparati uništeni, ne bismo mogli da ih uključimo jer nemamo struju, a samim tim ni grejanje ni vodu, jer se svi u Boljevcima snabdevamo preko hidrofora koji se napajaju električnom energijom - priča vlasnik kuće Jovan Đurđević.

Ako je verovati priči komšija, nebo je neposredno pre udara bilo potpuno crveno i čulo se jako pištanje. Pojavila se svetlost koja je bila čas plava, čas žuta, čas ljubičasta.
Zlatko Zlatković, poznati astrolog, navodi da će se i u narednom periodu u Srbiji često dešavati slične stvari.

- Po mišljenju astrologa, za čudne prirodne pojave koje su se u prethodnom periodu dogodile u Srbiji krivac je upravo Pluton. Ovakva situacija potrajaće narednih deset godina, koliko će se Pluton zadržati u sazvežđu Jarca. Trebalo bi obratiti pažnju na sledeće periode: od 22. do 27. novembra, od 5. do 12. decembra i od 22. decembra do 1. januara. Tada se može ponoviti zemljotres jačine od tri do pet stepeni Rihterove skale i razne druge vremenske nepogode - navodi Zlatković.

Strahinja Živković

Udarila loptasta munja

Zoran Babić iz Hidrometeorološkog zavoda ističe da je moguće da je na kuću u Šiljinoj ulici pala „loptasta munja“.

- Tog dana između 14 i 15 časova primećena je gomila oblaka iznad Boljevaca, tako da je vrlo moguće da je došlo do električnog pražnjenja. Ipak, s druge strane, vrlo je neobično jer ovo nije periodu kom su grmljavine uobičajene. Ovaj slučaj najverovatnije posledica veoma visokih temperatura koje su zabeležene tokom novembra - navodi Babić.


Izvor:Kurir
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Samo sam se dvoumio:Kurir ili Press... :lol: Kakav naslov, jbt...
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Hm, ne znam šta je, ali:

Po mišljenju astrologa, za čudne prirodne pojave koje su se u prethodnom periodu dogodile u Srbiji krivac je upravo Pluton.

Znao sam da smo trebali da ga bombardujemo dok smo mogli. :mrgreen:
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Evo Ljubo, da dopunimo tekst, ovo je jedina istina (tako mu je kazano):


Mitar je uvek dolazio proti kada bi naumio da mu nesto kaze. Tako je i sada, gleda kako sneg kopni i veli svome kumu:

- Bog hoce da kazni ovaj narod, pa usred zime pusta ljeto.

- Bozja volja, kume! - uzvrati prota.

- Nije, nego je narod kvaran. Sude se dolje u varosi oko jedne kokosi i nekakvijeh korova i trnjina...Ne valja, nikako ne valja!

- A sta to ne valja, Mitre?

- Ne valja ono sto ce doci.

- Nesto mi mnogo zaobilazis - nasali se prota Zaharije.

- Strah me je da ti o tome i govorim - bojazljivo ce Mitar.

Malo se zamisli, i kada prota rece: - Kazuj!, on odgovori:

- Bice rata!

- Kada? - uznemiri se prota.

- U ljeto, onoga dana kada ljetnji snijeg budne obijelio cijela Kremna.

- Bogati, kume, otkud ti to sve znas?

- Tako mi je kazano - rece, i opet zacuta Mitar.


:mrgreen:
 
Natrag
Top