Možda sam klinac, ali znam istoriju

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1] Možda sam klinac, ali znam istoriju
[/h]
Trinaestogodišnjak obavestio upravu Metropoliten muzeja umetnosti da se u jednoj izložbi potkrala greška.


v243434p0.jpg



Bendžamin Koudi (13) posetio je galeriju u kojoj su izloženi predmeti iz vizantijskog doba, i sa posebnim interesovanjem pogledao sve eksponate, pošto obožava istoriju a nedavno je proučavao upravo Vizantiju.

On je tokom posete primetio da na jednoj mapi nisu prikazane osvojene teritorije Afrike i Španije, i pokušao zaposlene na recepciji da obavesti da im se u izložbi potkrala greška.

Međutim, oni su ga uz osmeh oterali, rekavši mu da im ne dosađuje, već da prouči sopstvenu knjigu iz istorije.
"Nisu mi poverovali jer sam klinac", ogorčeno je rekao Koudi.

Jedan od zaposlenih ipak je usput pomenuo svojoj šefici da je neko dete došlo sa zamerkom, i ona je proverila mapu koja prikazuje vizantijske teritorije pod Justinijanom. Zaključila je da je dečak bio u pravu.

Pošto se Bendžamin prijavio na listu za primanje obaveštenja od muzeja, pronašla je njegovu email adresu i pozvala ga u još jednu posetu. Dečak je obavešten i da će greška ubrzo biti ispravljena.

"Ako sam nešto naučio iz svega ovoga, to je da nikada ne bi trebalo da se stidim da postavim neko pitanje", bio je ponosan učenik sedmog razreda.

(MONDO)

 
Natrag
Top