Motor i instrument tabla kritične tačke "opel astre"

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Motor i instrument tabla kritične tačke "opel astre"


Blic


"Opel astra" pripada grupi najtraženijih polovnih automobila pre svega zbog niže cene u odnosu na konkurenciju s tim što ima bolje vozne karakteristike od "forda" i veću stabilnost od "folksvagena". Posebnu pažnju kod ovog automobila treba obratiti na motor koji može zakazati nakon velike kilometraže, kao i na instrument tablu.

250281_opel-astra-foto-emil-conkic_f.jpg


Astra: kvalitetniji su modeli koji su proizvedeni posle 2000. godine


Treba reći da brojni pređeni kilometri nisu pouzdan znak da je motor u lošem stanju. Zato bi trebalo proveriti njegov rad pogotovo kod tipa 1.6V i 1.4.

- "Astra" se može pohvaliti širokom paletom motora. Stariji dizeli nisu se baš dobro pokazali, a trebalo bi izbeći 1.6s 8V sa Envoy opremom ukoliko nije izuzetno jeftin. "CDX" i "Elegance" imaju veoma dobru opremu, a kupe, kabrio i SRi su vrlo interesantni modeli. Ipak, kada je reč o automobilu za svakodnevnu vožnju treba izdvojiti 1.6 16V sa klimom - objašnjavaju u stručnom timu sa portala mojauto.rs.


[TABLE="class: antre_r back_c_1, align: right"]
[TR]
[TD]
  • U periodu od 11. maja do 10. juna sajt Moj Auto će nagraditi svoje posetioce koji u tom periodu ostave besplatan auto oglas. Stručna komisija magazina „AutoBild“ oceniće svaki oglas u ovom periodu.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Instrument tabla, s druge strane, kod ovog automobila može slati pogrešne signale.


- Dešava se da upozoravajuće lampice svetle iako je automobil u ispravnom stanju. Najčešće se to događa kada se senzori za bočne jastuke nalaze ispod sedišta pa se često gubi veza sa njima. Takođe, pojedini vlasnici su se žalili da sistem za ventilaciju zna da otkaže pri izuzetno toplom ili hladnom vremenu - kažu na portalu mojauto.rs.

Kvalitet različitih modela ovog automobila nije dovoljno ujednačen, a kvalitetniji su modeli koji su proizvedeni posle 2000. godine.

- "Astra" ima dobru potrošnju i komfor što su velike prednosti na dugim putovanjima - ističu na portalu mojauto.rs.


Šta treba posebno proveriti kod polovne "Opel astre":



  • 1. Instrument tabla
  • 2. Motor
  • 3. Sistem za ventilaciju

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2009
Poruka
303
Tacno, imam Astru 2008 kojoj je motor 2.0 1999. god i jednom je iz cista mira prestala da radi ventilacija.
Odem u el.servis, sve u redu.....
Inace, Opel ima najbolja vozila, pre nje od 1996. godine sam vozio Suzu 87.god, bez ikakvih problema, samo sam imao pucanje zupcastog kaisa, ali ne ostavlja nikakve posledice po motor.
 
Natrag
Top