Morijentes: Nisam više mlad

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Morijentes: Nisam više mlad
11. septembar 2009.


00009563.jpg


Fudbaler Olimpika iz Marseja Fernando Morijentes izjavio je da, uprkos činjenici da ima 33 godine i problema sa povredama, može da pomogne francuskom klubu da ostvari dobar rezultat u Ligi šampiona. Morijentes je letos došao iz Valensije kao slobodan igrač, ali je u prve četiri utakmice francuskog šampionata igrao samo 72 minuta. Španski internacionalac u Marseju ponovo radi sa trenerom Didijeom Dešamom, sa kojim je sarađivao i pre pet godina u ekipi Monaka, kada su "kneževi" došli do finala Lige šampiona.

- Najveća razlika u odnosu na taj period je što su moje noge pet godina starije. Prošle sezone nisam mnogo igrao, a tokom leta sam dva meseca individualno trenirao. Nedostaju mi ritam i kondicija - objasnio je on.

Morijentes je prošle sezone odigrao samo sedam prvenstvenih utakmicaza Valensiju i postigao jedan gol.

- Na skali od jedan do deset, trenutno se osećam kao šestica. Ipak, potpisao sam dvogodišnji ugovor sa Olimpikom jer zaista verujem u sebe i ekipu, iako nisam više onaj stari - kazao je on.

Morijentes je ocenio i da bi mu bilo lakše da je potpisao ugovor sa nekim klubom iz Katara, jer bi tamo zaradio više novca i ne bi igrao pod pritiskom.

- Odlučio sam, međutim, da dođem u Monako zbog trenera Dešama - dodao je španski fudbaler.

Morijentesu, koji je sa madridskim Realom tri puta bio prvak Evrope, konkurent za mesto u napadu Marseja biće brazilski fudbaler Brandao.

- Ne mogu i ne želim da imam status rezervnog igrača. Konkurencija i takmičenje me guraju napred. Sa Brandaom imam zdrav konkurentski odnos, ali nisam došao u klub da bih sedeo na klupi - kazao je Morijentes, koji je postigao 27 golova na 47 utakmica u dresu reprezentacije Španije.

Iskustvo Morijentesa u Ligi šampiona zaista bi moglo da pomogne Olimpiku da dođe do uspeha u tom takmičenju. Francuski klub je jedinu titulu prvaka Evrope osvojio 1993. godine, kada je u finalu bio bolji od Milana. Ove sezone Olimpik će u Ligi šampiona igrati u grupi sa Realom iz Madrida, Milanom i Cirihom.

- Ne treba da mislimo da su Real i Milan favoriti. Sada smo samo četiri ekipe koje kreću od nule. Prvo kolo i duel sa Milanom mogli bi da budu odlučujući. Ako tu pobedimo, porašće nam samopuzdanje - zaključio je Morijentes.
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2009
Poruka
80
Proslo je nejgovo vreme, polako nek se sprema za penziju: )
 
Natrag
Top