molim vas potrebna pomoc za delphi projekat

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
ovako, kako da namestim da kad unosim u caption labela da mi broj od hiljadu cifara ne ide u jednom horizontalnom redu vec u vise i drugi pitanje, da li je moguce i ako jeste objasnite mi kako da imam vise strana u programu, posto to nigde nisam nasao i ne znam ni naredbe ni postupak za to, mada msm da se naredbe upisuju u buttonu( jedan button za stranicu napred a drugi za stranicu nazad)...hvala svima na bilo kakvoj pomoci
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Resenje za tvoj prvi problem je na sledecem linku
Kod:
http://stackoverflow.com/questions/8767899/how-can-delphi-string-literals-be-more-than-255


Resenje za tvoj drugi problem je na linku
Kod:
http://www.delphisources.ru/pages/faq/master-delphi-7/content/LiB0056.html

Srecno!
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
hvala na ovome, sredio sam ovo ali nisam ja tako zeleo..sam sam kriv..konkretno evo sta meni treba, radim dosta slozzen projekat...hteo sam sa vise formi i dobio sam od vas odgovor na ovome forumu a na drugim sam bas detaljno razmatrao i doslo je do zakljucka da je ovako nemoguce to sto zelim..sada sam prepravio ideju i to treba da izgleda ovako..samo jedna forma, na toj formi jedan label u jednom trenutku u cijem se captionu nalazi niz brojeva koji sam ja sam osmislio i pored dva checkboxa...klikom na jedan od ta dva checkboxa da se menja niz u captionu i predje na sledeci niz...i tako svih 10 puta za deset nizova..e, i na kraju da u editu izadje resenje..to resenje je zbir svih PRVIH brojeva u nizovima gde je PRVI od dva checkboxa stikliran..mada i tu ima problem jer div i mod nemaju funkicja zbog zareza, mada kazu da se to moze nekako podeliti...e, a kao provera da dole u uglu stoje dva buttona koja ce kad program izbaci resenje u editu da klikom na njih mogu da se vrate nizovi i da se vide brojevi...eto, to bi bilo to, onako najbolje ako bi moglo da se uradi...hvala ti na ovom odgovoru jos jednom i ako imas ideju ili ovakva projekat mada tesko da podelis sa mnom, mnogo ce mi pomoci jer se oko ovog lomim mnogo...
e, a za ovo resneje sto ste mi rekli da mi bude u vise redova, ispostavilo se da mi windows ne prihvata space pa cak i kad ukucam kod za rucno, isto nece ali sredio sam i to..mozete mi se javiti i na pm sa objasnjenjem a i na skype, ako mislite da ne moze preko pm.
 
Natrag
Top