Moje dete ne voli skolu?!

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Sa ovom recenicom se susrece skoro svaki drugi roditelj. Kako spreciti to i kako pomoci deci da zavole skolu?

Jedan od mojih predloga je SAJAM NAUKE.

watch


Na ovaj nacin decu mogu da privuku problematicni predmeti tipa matematike, fizike, hemije, biologije. Jer onda oni te predmete dozive na sasvim drugaciji nacin. I zato predlazem roditeljima da vode svoju decu i pomognu im da savladaju teske predmete na neki drugi nacin.





Festival nauke u Beogradu biće održan početkom decembra u prostoru bivše Robne kuće “Kluz” u Masarikovoj i Studentskom kulturnom centru, uz učešće više od 200 naučnika i predavača, koji će na popularan način predstaviti zanimljiva naučna dostignuća, uz demonstraciju atraktivnih eksperimenata.
Ovogodišnja manifestacija biće održana od 4. do 6. decembra na čak 4.000 kvadratnih metara prostora - u bivšem “Kluzu” i SKC-u, a posetioci će moći da se uvere da naučna dostignuća iz fizike, hemije, biologije, astronomije, genetike, matematike, fizičke hemije, psihologije, geologije.., nisu neverovatna i da demonstracija nauke može biti i atraktivna uz brojne vizuelne efekte.
Domaći, ali i brojni strani naučnici, imaće zadatak da svakom posetiocu, bez obzira na godine i obrazovanje, približe naizgled apstraktan svet nauke na zabavan način, saopštila je Umetničko-produkcijska grupa Noć muzeja, koja treću godinu za redom organizuje Festival nauke.
Program će biti podeljen u tri celine - postavke, predavanja i mini filmski festival, kojim će se napraviti osvrt na vezu nauke i umetnosti.
U velikoj sali SKC-a biće moguće prisustvovati inspirativnim predavanjima i projekcijama naučnih filmova, a u “Kluzu” će se predstaviti mladi naučnici kreativno osmišljenim i realizovanim temama iz raznih naučnih oblasti.
Prošlogodišnji Festival nauke privukao je 15.000 posetilaca, što je bilo dvostruko više u odnosu na prvu godinu održavanja.


Izvor:secult




P.S. Sajam nauke je poceo traje od 3-5 decembra cena ulaznice je 250 dinara, zato nepropustite priliku da zainteresujete svoju decu za neke predmete koji im predstavljaju velike probleme.

Detaljnije informacije mozete naci ovde. http://www.festivalnauke.org/




Interesuje me i vase misljenje. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Eto ideje da se napise peticija i posalje na njihov sajt, da sajam nauke putuje od grada do grada da bi omogucili i drugoj deci da sagledaju problematicne predmete iz drugog ugla. Mislim da bi to bilo vredno truda.
 
Natrag
Top