Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako je moguće da danas crkve propovijedaju i Jevanđelje i nešto štoje suprotno Jevanđelju?

Bog kaže ovo u Bibliji da ne može.


11. Zar može iz istog izvora teći slatko i gorko?


12. Može li, braćo moja, smokva masline rađati ili vinova loza smokve? Tako nijedan izvor ne daje slanu i slatku vodu.

Jakov 4

Biblija kaže da nema sjedenja na dvije stolice ni u propovijedanju ni u življenju.

15 Ako li vam nije drago služiti Gospodu, izaberite sebi danas kome ćete služiti: ili bogove kojima su služili oci vaši s one strane reke, ili bogove Amoreja u čijoj zemlji živite; a ja i dom moj služićemo Gospodu. Isus Navin

Ista nauka je i u NZ.

24 Niko ne može služiti dvojici gospodara; jer će ili jednoga mrzeti, a drugoga voleti, ili će jednom biti privržen, a drugoga prezirati; ne možete služiti Bogu i mamonu. Matej 6

Šta je Isus propovijedao?

Milost.

. ime Njegovo. 13:16 A dobro činiti i davati milostinju ne zaboravljajte; jer se takvim žrtvama ugađa Bog. Jevrejima

8:12 Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i greha njihovih i bezakonja njihovih neću više spominjati .

slobodno k prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vreme kad nam zatreba pomoć. Jevrejima 4

Ljubav

1:2 Milost i mir i ljubav da vam se umnoži.

ne kao da biste imali slobodu za pokrivač pakosti, nego kao sluge Božije. 2:17 Poštujte svakog: braću ljubite, Boga se bojte, cara poštujte 1. Petrova

Zakon

22:14 Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad. Otkrivenje

Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu. Otkri.

Vjera u Boga i Isusa.

Da se ne plaši srce vaše, verujte Boga, i mene verujte. Jovan 14

Djela

2:14 Kakva je korist, braćo moja, ako ko reče da ima veru a dela nema? Zar ga može vera spasti? Jakov

Nigdje nema propovjedanja da se neko ubije , satire itd. nigdje nema propovijedanja mržnje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I kako sada iz iste crkve da dolazi ljubav, milost, praštanje i satiri neprijatelje svoje i tome slično?
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Gospod Vaskrsli, Pobedilac Smrti!

Da, uvek su mi bili neobični vernici koji znaju Jevandjelje, citiraju ga drugima,
a opet.... traže i nalaze trunje po tudjim očima. A balvan u svome ... ne žele da vide.
Spremni su da imitiraju Hrista kad se treba nekome nešto "sasuti u lice",
jer sećaju se da je i Hristos je isterao trgovce iz Hrama a opet, ne žele da poste ni 40 sati,
niti da ćute kad im se nešto kaže i tako zaliče barem na kratko na Hrista tokom Njegovog sudjenja...

Pa se setim, i ja sam grešan čovek, na terapiji u Crkvi Hristovoj i Pravoslavnoj,
ko sam ja da tražim da ljudi budu drugačiji kada ja ne uzimam na sebe
Hristov jaram koji je lakši od ovog mog ... urodjenog i stečenog a gordog do smrti!

Slava Tebi Hriste što ne odustaješ od mene a poznaješ me ... bolje nego što i sam sebe poznajem!

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da, uvek su mi bili neobični vernici koji znaju Jevandjelje, citiraju ga drugima,
a opet.... traže i nalaze trunje po tudjim očima. A balvan u svome ... ne žele da vide.

Jel to može da ospori ono što sam ja iznio? Ne može i taj stih nema veze sa ovom temom.

Spremni su da imitiraju Hrista kad se treba nekome nešto "sasuti u lice",
jer sećaju se da je i Hristos je isterao trgovce iz Hrama a opet, ne žele da poste ni 40 sati,

Nije to ništa šta im je Bog poslje uradio, uništio im je hram jer su ga počeli obožavati, a to radi i danas.

Pa se setim, i ja sam grešan čovek, na terapiji u Crkvi Hristovoj i Pravoslavnoj,

Od kada je lično iskustvo mjerilo istinitosti neke crkve. Iskustva imaju i Hinduisti.

ko sam ja da tražim da ljudi budu drugačiji kada ja ne uzimam na sebe

Mi imamo pravo, možda ne svaki pojedinac, ali svakako kao crkva da jer pozivamo ljude na držanje zakona i ne samo to.

Slava Tebi Hriste što ne odustaješ od mene a poznaješ me ... bolje nego što i sam sebe poznajem!

Poznanje Hrista nije ni tebi ni meni po riječima nego po djelima, a jedna od tih su držanje zakona.

Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Božijih se gnušaj, a neprijatelje Otačastva satiri. (Sv. Filaret Moskovski)

Njegoš vladika i vladar CG se poziva na mač, kaže da nije mača ne bi bilo ni Pravoslavlja u CG.

Biblija kaže ovo:
11. Zar može iz istog izvora teći slatko i gorko?


12. Može li, braćo moja, smokva masline rađati ili vinova loza smokve? Tako nijedan izvor ne daje slanu i slatku vodu.


Da, uvek su mi bili neobični vernici koji znaju Jevandjelje, citiraju ga drugima,
a opet.... traže i nalaze trunje po tudjim očima. A balvan u svome ... ne žele da vide.

Da si bio korektan onda bi davao i ovo drugo, ali pošto nisi, ja ću da dam i ovo drugo. Što znači da je tvoj motiv bio da prikažeš kako samo propovijedate jevanđelje i ništa drugo.

A to nije tačno.

Nego si davao samo ono što je slatko, a ja ću ono što je gorko.

Ovo su vašpe izjave, nisu moje. Kod nas je samo ljubav, mir, dobra vijest.

Nema i jedno i drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pomaže Gospod Vaskrsli, Pobedilac Smrti!

Da, uvek su mi bili neobični vernici koji znaju Jevandjelje, citiraju ga drugima,
a opet.... traže i nalaze trunje po tudjim očima. A balvan u svome ... ne žele da vide.
Spremni su da imitiraju Hrista kad se treba nekome nešto "sasuti u lice",
jer sećaju se da je i Hristos je isterao trgovce iz Hrama a opet, ne žele da poste ni 40 sati,
niti da ćute kad im se nešto kaže i tako zaliče barem na kratko na Hrista tokom Njegovog sudjenja...

Pa se setim, i ja sam grešan čovek, na terapiji u Crkvi Hristovoj i Pravoslavnoj,
ko sam ja da tražim da ljudi budu drugačiji kada ja ne uzimam na sebe
Hristov jaram koji je lakši od ovog mog ... urodjenog i stečenog a gordog do smrti!

Slava Tebi Hriste što ne odustaješ od mene a poznaješ me ... bolje nego što i sam sebe poznajem!

brat Toma
Bravo brate moj dragi. Bog ti pomogao!
Ne treba nista vise reci na ovoj temi, sve si sazeo u par reci.

Biblija kaže ovo:
11. Zar može iz istog izvora teći slatko i gorko?
I opet ne kazes za sebe nista, samo druge ukoravas. Toma je i sebe ukorio, a ti ne. Dokaz da nemas evandjelje.. Sto bi te uopste slusali?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
"Ko sta poseje ono ce i poznjeti."
Tako je , a Tripica otrov sije liga , sije
Nije to ništa šta im je Bog poslje uradio, uništio im je hram jer su ga počeli obožavati, a to radi i danas.
Otrov i samo otrov
Mi imamo pravo, možda ne svaki pojedinac, ali svakako kao crkva da jer pozivamo ljude na držanje zakona i ne samo to.
Dobro veliš ne samo to , pozivaš na greh
Nego si davao samo ono što je slatko, a ja ću ono što je gorko.
To natebe liči ,istebe samo izlazi gorčina ,i bjes
Kod nas je samo ljubav, mir, dobra vijest.
Kod drugija možda DA , ali kotebe samo bjesnilo . Bjesnilo je teška infektivna bolest
113032
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ovdje ću da dajem sve što daju crkve kao propovijed i to ćemo da poredimo sa Biblijom

Mozes da dajes do sutra. Kako covek koji svoje grehe ne vidi moze propovedati evandjelje drugima?

Dobro ti rece da iz "istog izvora ne tece slatko i gorko". Ja iz tvog videh samo "gorko".

Zato ti i jesi otišao tamo gdje se laska ljudima. Da ste korektni onda bi dali sve što propovijedate, a ne samo probrali ono što je biblijsko.

Ti si hteo da ti laskaju, a posto ti u PC nisu laskali otisao si u adventiste gde se laska "egu"!

I ti ces meni sad da pricas o "biblijskom"? Kad bi stvarno imao biblijsku nauku, osudio bi sebe. Nego ni jednu rec o sebi nisi rekao, niti o gresima svoje crkve, samo druge napadas i upires prstom u njih! Ovo isto su radili fariseji!

Nemas pojma koliko si slican njima.

Kod drugija možda DA , ali kotebe samo bjesnilo . Bjesnilo je teška infektivna bolest
Zato je on imao lava na profilnoj slici. Sad je promenio. Ali nista ne vredi i da stavi jagnje..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tako je , a Tripica otrov sije liga , sije

Pa to je vaš otrov. Nije moj.

Mozes da dajes do sutra. Kako covek koji svoje grehe ne vidi moze propovedati evandjelje drugima?

Pa to je vaše što dajem nije moje. Daću i jedno i drugo vaše.

Dobro ti rece da iz "istog izvora ne tece slatko i gorko". Ja iz tvog videh samo "gorko".

Pa ima slatko kod Tome, a pošto se nekorektni ja ću da dam i gorko ali i slatko.

Ti si hteo da ti laskaju, a posto ti u PC nisu laskali

:beee:pa da sam htio ostao bih.

laskali otisao si u adventiste gde se laska "egu"!

Ma da, baš se laska nego se pozivaju na držanje svih 10 zapov. to je baš laskanje.

Amfilohije Radović: "Da vladika Danilo nije pobio poturice, danas ne bi bilo pravoslavnog uva u Crnoj Gori"!

Mitropolit SPC Amfilohije Radović juče je na Sinjajevini kazao da je istraga poturica značajan istorijski događaj.

“Mnogi i danas prigovaraju kako je to smio vladika Danilo. Jeste da je strašno pobiti ljude, međutim, još je strašnija duhovna smrt koju siju oko sebe ti lažni ljudi, sa lažnom vjerom. Zato je, blagodareći toj žrtvi, vladika Danilo spasio Crnu Goru. Slobodna Bosna

Imamo li ovo u Bibliji da apostoli ovako šire svoju vjeru?
 
Natrag
Top