Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovamo propoved jevanđelja, a ovamo idu bogumili.

Priča o bogumilima je strašnija od najjezivije scene u "Nemanjićima"

Резултат слика за bogumil iz scene nemanjića

Noizz
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

Ne postoje crkve. Crkva je jedna, Krist joj je glava i ona se piše velikim slovom. Ti svoju sektu možeš zvati crkvom, ali ona to nije čak i kad se malim slovom napiše. Tvoja sekta je "antiCrkva", antikristovska, jer je Krist svoju Crkvu i ustanovio da propovjeda Evanđelje (Radosnu vijest), a tvoja sekta je rođena s "porođajnim urlikom" antiEvanđelja. Evanđelje objavljuje kako je Bog žrtvovao svoga Sina kako bi se spasili svi grešnici, a vaša utemeljiteljica je "urlikala" kako je 22.10.1844. Isus prestao spašavati grešnike. Evo ti priznanja i iz usta same "utemeljiteljice urlikačice".

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p.229.)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

Ne postoje crkve. Crkva je jedna, Krist joj je glava i ona se piše velikim slovom. Ti svoju sektu možeš zvati crkvom, ali ona to nije čak i kad se malim slovom napiše. Tvoja sekta je "antiCrkva", antikristovska, jer je Krist svoju Crkvu i ustanovio da propovjeda Evanđelje (Radosnu vijest), a tvoja sekta je rođena s "porođajnim urlikom" antiEvanđelja. Evanđelje objavljuje kako je Bog žrtvovao svoga Sina kako bi se spasili svi grešnici, a vaša utemeljiteljica je "urlikala" kako je 22.10.1844. Isus prestao spašavati grešnike. Evo ti priznanja i iz usta same "utemeljiteljice urlikačice".

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p.229.)

Od reči do reči potpisujem.

sda, hac kako god da je nazivaju ne samo da nije Crkva, nego nije ni sinagoga
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
PC i ono malo što je propovedala jevanđelja više ne propovedfa odavno u CG.

Zato nema svrhe da postoji, Bog je zato dozvolio Mila da bude bič krivoj religiji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Prvo zatruju ljude gordošću i ponositošću, a onda ljubi neprijatelje svoje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Propovjed carstva ZEMALJSKOG

Mitropolit Joanikije: Ako mi Srbi oko nečeg možemo da se složimo, to je da svo svi vezani za KiM
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Najviše propovijedi im se odnosi na POLITIKU.

Episkop Irinej: Znam Mila od vremena Žute grede, bilo bi dobro da kaže kad je lagao narod, kad je bio velikosrbin ili danas
 
Natrag
Top