Moderni spiritizam

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovanje i pozdrav članovima foruma
upoznajmo kako danas radi, djeluje moderni spiritizam,
ono staro zazivanje-vračanje
i tko su vođe spiritizma

Moderni spiritizam
Kako se približava kraj ovoga svijeta, odnosno slavni dolazak Isusa Krista nu spasenje svojoj djeci, to borba biva sve žešča i nemilosrdnija. Sile tame rade na sve strane sijuči laži, zablude, uspavljujuče bajke da bi Ijude uljuljkali u lažnu sigurnost i mir. Posebno je aktivan spiritizam.
Ta đavolska. mračna, odvratna nauka iz studenca bezdana... uči Ijude vjcrovati da se život nastavlja i poslijc fizičke smrti!'.' Ova sotonska, čudovišna izmišljotina uništava milijune ljudi « svemu svijetu. Mnogi ljudi i ne znaju što je to "spiritizam" ili "spiritualizam". To je drevno vještičarenje nekromantija (kontaktiranje s duhovima preminulih ljudi). vještičarenje i demonija (obožavanje zlih duhova. demona). Moderni spiritizam pojavio se polovinom devetnaestog stoljeća, i to u Sjedinjenim Američkim Državama.
Bilo je to tako zvano "tajanstveno kucanje", koje se pojavilo u jednoj obitelji. Poput požara, ova se bolest, manija, sotonska opčinjenost, prenosila ondašnjim tiskom, književnim krugovima, društvenom elitom i cijelim Sjedinjenim Američkim Državama.
Spiritizam uči da nema osobnoga Boga, da Kristova krv nije potrebna za spasenje griješnika, štoviše - da čovjek u stvari i nije griješan. Spiritizam uči "da su svi ljudi u stvari nepali polubogovi..." kako je pisao jedan od učitelja spiritizma. Oni (spiritisti)ne priznaju Kristovo božanstvo, niti Bibliju, kao Božju riječ. Oni na svojim seansama zazivaju duhove i smatraju da im ti "duhovi" daju veča znanja od objavljene Jehovine istine - Biblije, ili Svetog plsma. Osnovni nauk spiritizma jest tvrdnja da čovjek sa fizičkom smrču ne prestaje postojati, egzistirati, nego da nastavlja život u nekoj drugoj, uzvišenijoj dimenziji. Ova opaka manija brzo je prešla granice Sjedinjenih Američkih Država i uhvatila korijene u cijelom svijetu. Danas spiritizam broji na stotine milijuna sljedbenika po cijelom svijetu, u svim rasama, narodima i jezicima, i u svim rcligijama, osim Božje Zajednice, Božjeg naroda, koji je kao svijetionik usred podivljaloga, olujnoga, mračnog mora. Božji narod poput svjetionika osvjetljava put dušama ka pravoj istini i spasenju iz sve zešče, mračnije i smrtonosnije oluje zla, i bezakonja ovog svijeta.
Spiritizam se lukavo prilagodio suvremenim uvjetima života. Tako sad rade zamaskirano pod imenima raznih dobrotvomih organizacija, udruga, crkava, kulturnih ustanova, i uvijek ističu "ljubav kao najglavniju Božju osobinu", a s tim uče i to da će se svi ljudi spasti, pa bili oni zli ili dobri, jer "Bog će svima oprostiti?!" Cijela nauka spiritizma zasnovana je na prvoj laži, izrečenoj još u Raju. Naime, zmija (Sotona) je još tada Evi obećala da će poslije smrti nastaviti živjeti: "A zmija reće ženi: "Ne, nećete vi umrijeti..." (Pos. 3:4.) To i danas Sotona ponavlja ljudima, dajući im lažnu nadu da će živjeti i poslije smrti. Jer Sotona zna da je čovjek iskvaren grijehom, ohol, sujetan, i iznad svega: želi biti "kao Bog!" To je onaj isti grijeh kojeg je i sam Sotona počinio i zbog kojeg je protjeran iz Neba. Zato Sotona preko svoje djece - sjemena zla - spiritista, nudi ljudima nešto ugodno njihovoj taštini, razmetljivosti i pohoti, a to je da ipak budu "kao Bog!" Da, dakle, vječno žive! I da i dalje uživaju u grijehu. Spiritizam uči: "Nema Božjeg suda, svaki čovjek sudi sam sebi." Te dalje: "Prijesto je u tebi..." Sve ovo govori Nečastivi osobno. On zna da mu dolazi kraj, i poduzima sve da što više ljudi upropasti i navede na nelojalnost Jehovi i na kraju, na otvorenu pobunu protiv Duha milosti. A za taj grijeh - hulu na svetoga Duha - "Nema oproštenja nikad, nego će biti kriv Vječnom Sudu" (Marko.3:29.), rekao je Isus. Spritizam nije više samo "zazivanje duhova" umrlih ljudi. Spiritizam je danas znanost. Spiritizam je uzeo "obličje pobožnosti" i humanosti i govori uzvišenim rijećima
o ljudskom napretku, sreći, blagostanju i miru. Ali mrzi i sam spomen Božjeg Zakona. Kroz spiritizam govori i djeluje sam Sotona, "Stara zmija". Njihova mržnja prema Božjem Zakonu i gađenje prema Bibliji nedvosmisleno pokazuju koji duh ih vodi i upravlja njima. Mnogo stoljeća prije našeg tzv. "modernog" vremena Jehova je objavio strašnu obmanu i sudbinu spiritizma:
"Vi velite: "Sklopismo savez sa smrću i s podzemljem (grobom) učinismo sporazum. Kad prođe bič razorni, ne, neće nas dohvatiti, jer od laži načinismo sebi sklonište i od obmane skrovište".
Stog ovako govori Jehova Gospod: "Evo, postavljam na Sion kamen odabrani, dragocjen kamen ugaoni, temeljac. Onaj koji u nj vjeruje, neće propasti. I uzeću pravo za mjeru, a pravdu za tezulju."
I tuča će vam zastrti (uništiti) sklonište od laži, a voda otplaviti skrovište; propašće savez vaš sa smrću, vaš sporazum s Podzemljem održat se neće. Kada bič razorni prođe, satrt će vas; kad god prođe,
dohvatit će vas; prolazit će svako jutro, danju i noću. Samo će vas strah uputiti u objavu. Prekratka će biti postelja da se čovjek pruži, preuzak pokrivač da se omota. Da, kao na gori Perasimu Jehova će Ustati, kao u Dolini gibeonskoj, On će se razjariti, da izvrši djelo svoje, djelo čudnovato i da završi posao svoj, neobični posao svoj. Podsmijavanja se okanite, da vas jače okovi ne stegnu; jer čuh da je od Gospoda, Jehove nad Vojskama, uništenje određeno(dosuđeno) svoj zemlji". (Izaija. 28:15-22.)
I zaista, oni koji su uhvačeni u ovu smrtonosnu zamku Ptičarevu kao da su potpuno opčinjeni, omagijani. Oni kao da su stvarno "sklopili ugovor s grobom..." Ništa ih ne može probuditi iz njihove zaluđenosti sotonom, smrću i lažnom nadom o životu odmah poslije smrti. Ali Jehova objavljuje preko svoga Sina da će ih "sve odnijeti" bič kazne Jehovine. Suvremeni spiritizam djeluje kroz razne tzv."fenomene" u prvom redu pojave "NLO-a". Pa onda cijelu lažnu (od strane demona) montiranu halabuku oko toga. Pa potom kroz razne medije (ljude), tzv."kanaliranje" (Chaneling), pa psihologiju, teologiju, i kroz najjači medij - televiziju, film i video. Snimaju se opasne, zavodljive serije, filmovi i dokumentarne emisije koje se upinju dokazati život poslije smrti. Mnoštvo ljudi to gleda po cijelom svijetu, a ne znajući svete Istine Božje - ostaju bez zaštite svojih duša pred zamkama Nečastivoga. Samo Božja istina je štit i ohrana duše:
"Ti što prebivaš pod zaštitom Višnjega, što počivaš u sjeni Svcmogućega, reci Jehovi: "Zaklone moj! Utvrdo moja! Bože moj u koga se uzdam!" Jer on će te osloboditi od zamke ptičarske, od kuge pogubne, svojim će te krilima zaštiti i pod njegova češ se krila skloniti: "Vjernost je njegova štit i obrana! Nečeš se bojati strašila noćnoga ni strelice što leti danju, ni kuge što se šulja kroz tmine, ni pošasti što hara u podne. Pa nek padaju tisuće kraj tebe, deseci tisuća s desne tvoje, tebi se neće primaći, samo češ gledati oćima svojim i vidjet češ plaču bezbožnicima. Jer si ti, Jehova, pouzdanje moje, Višnjega si izabrao sebi za utočište. Neće te zlo snaći i udarac neće dosegnuti do šatora tvoga, jer anđelima svojim zapovijeda za tebe, da te čuvaju na svim putevima tvojim." (Psalam.91:l-ll.)
Jehova će zaštiti samo one koji Njega ljube i pouzdaju se samo u Njega:
" O, kako je velika, Jehova, tvoja dobrota, koju čuvaš za one koji se tebe boje, koju iskazuješ onima koji se u tebe pouzdaju na očigled sinovima čovječjim. Zaklanjaš ih štitom lica svoga od zavjera ljudskih; u šatoru svom ih skrivaš od jezika svadljivih. Blagoslovljen Jehova, jer mi iskaza divnu milost kao da me uvede u tvrdi grad." (Ps. 31: 19-21.)
Kroz knjige, romane, tisak, širi se smrtonosna nauka koja svijet sprema za konačno uništenje. Ali Božja djeca znaju istinu i rade vrijedno opominjući ljude, male i velike, bogate i siromašne, bijele i
crne, da se spreme za dolazak Sina Božjega. Tko god želi može se
zakloniti pod sjenku Svemogućega:
"Otvorite vrata da uđe narod pravedni, koji drži vjeru. Tko se
tebe drži, čuvaš ga stalno (jednako) u miru, jer se u Tebe pouzdaje.
Uzdajte se u Jehovu dovijeka jer je Gospod Jehova vječna stijena."
(Jzaija 26:2-4.)
Cijeli svijet, osim Božjeg naroda, će se na kraju borbe naći u ratu protiv Jehove. Potaknuti od sotone i njegovih zlih anđela a preko djelovanja spiritizma - ustat će u gnjevu i ubojičkom bijesu uništiti one koji: "Drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista." (Otkrivenje. 12:17.) O toj strašnoj situaciji objavio je Bog potanko detalje preko Izaije proroka:
"Pa ću pritisnuti Ariel, i nastat će jauk i lelek, za mene češ biti Ariel, opkolit ću te kao David, rovovima okružiti, suprot tebe nasipe ću dići. Oboren govorit češ sa zemlje, iz praha mucati riječju prigušenom, glas će ti se iz zemlje dizat kao u bajača iz praha češ sapčući govoriti. Kao sitna prašina bit će mnoštvo tvojih dušmana, i mnoštvo nasilnika kao pljeva kad se razvije; i to će se dogoditi u trenu iznenada. Pohodit će ga Jehova nad Vojskama, grmljavinom, tutnjem, bukom velikom, tresenjem, vihorom, olujom i plamenim ognjem što prožidire. Bit će kao san, utvara noćna: mnoštvo svih naroda što vojuje s Arielom i svih onih koji zavojštiše na nj.
I na utvrde njegove i koji ga odasvud pritijesniše. Bit će kao kad gladan sanja da jede, a probudi se prazna želuca; i kao kad žedan sanja da pije, pa se iznemogao, suha grla probudi. Tako će se dogoditi mnoštvu naroda koji vojuju protiv Gore sionske.. .i u taj će dan gluhi čuti rijeći u knjizi, iz tame i mraka vidjet će oći slijepih. Jer nasilnika neće biti, i nestat će podsmjevača i bit će istrebljeni svi koji gledaju da čine bezakonje. Oni koji okrivljuju čovjeka zbog rijeći, i postavljaju zamku onome koji opominje na vratima, i obaraju pravednika lažju. Zato Jehova, koji je otkupio Abrahama, ovako govori za dom Jakovljev: "Neće se više Jakov postidjeti, niti će mu lice poblijediti. Jer kad vidi posred sebe djecu svoju, djelo ruku mojih, tada će oni svetit ime moje, svetit će sveca Jakovljeva i bojat će se Boga Izraelova. I koji lutaju duhom urazumit će se i vikači primit će nauku."(lz. 29:2-8. 18-24.)
Kad Jehova bude intervenirao i svojim glasom oslobodio svoj narod, zli (spiritisti) će biti kao da su se probudili iz strašnoga, smrtonosnog sna, u kojemu su povjerovali da će uništiti Božji narod na ovoj zemlji. Bit će to užasno probuđenje na konačnu spoznaju da su zauvijek izgubljeni! Jehova će svoju vjernu djecu izbaviti oslobođenjem većim i silnijim nego stare Izraelce iz ropstva egipatskog na Crvenom moru. Sad će Jehova po svome Sinu, Isusu, provesti svoj narod, Božjeg Izraela, ne kroz Crveno more (jer to je predslika konačnog izbavljenja u posljednjoj borbi) nego... kroz oblake i nebesa!
Jehova će se pokazati kao "Bog nad bogovima... močan da izbavi".
"Gle, ime Jehovino dolazi iz daleka, gnjev njegov se razgorio i vrlo je težak; usne su mu pune ljutine i jezik mu je kao oganj koji Spaljuje". (Izaija.30:27.)
"Jer ovako mi reče Jehova: "Kao što lav i lavić riče nad lovom svojim, pa i ako ustaje na nj mnoštvo pastira, on se ne plaši od vike njihove niti se pokorava na buku njihovu, tako će Jehova nad vojskama sići da vojuje za goru Sionsku i za hum njezin. Kao ptice krilima Jehova će nad Vojskama zaklanjati Jeruzalem, zaklanjajuči izbavit će, i obilazeći sacuvat će." (Izaija.31:4-5.)
A taj pomenuti Jeruzalem nije ovaj sadašnji grad Jeruzalem, nego je to simbol za Božji narod kojeg će Jehova sačuvati i izba*viti "iz peći strašne, ognjene..."
"I Asirac će pasti od mača ne čovječjega i mač ne čovječji pojest će ga, i bježat će ispred mača i mladići će njegovi plačati danak. I stijena će njegova proći (propasti) od straha, i knezovi će se njegovi prepasti od zastave, veli Jehova, čiji je oganj na Sionu i peć u Jeruzalemu." (Izaija. 31:8-9.)
Asirac je simbol smrtnih neprijatelja Božjeg naroda. A to su danas svi oni koji se bore protiv Božjeg Zakona i onih koji taj Zakon drže i objavljuju svijetu, kao svjedočanstvo, da nitko nema izgovora pred Bogom da nije znao. Svi neprijatelji Božje djece bit će poraženi bez ljudske sile - tako će Jehova proslaviti ime svoje sveto. A Božji narod će se silno, neizrecivo radovati svojoj slobodi od ovoga mračnog svijeta:
"Ukrijepite klonule ruke, i koljena iznemogla utvrdite. Recite onima kojima se srce uplašilo: "Ohrabrite se, ne bojte se; evo Boga vašega; osveta dolazi, plača Božja, sam dolazi i spasit će vas... I ondje će biti nasip i put, koji će se zvati Sveti put; neće hodati po njemu nečisti nego će biti za njih (izbavljene, spašene), tko uziđe njime ni bezumni ne bi zalutao. I koje iskupi Jehova, vratit će se i doći će u Sion pjevajuči, i vječna će radost biti nad glavom njihovom, primit će radost i veselje, a žalost i bol (uzdisanje) pobjeći će." (Izaija. 35:2-4. 8.10.)
"Ali Sion reče: "Ostavi me Jehova, i zaboravi me Gospod. Može li žena zaboraviti porod svoj da se ne smiluje na čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, JA NEČU ZABORAVITI TEBE. GLE, NA DLANOVIMA SAM TE IZREZAO. ZIDOVI SU TVOJI STALNO PREDA MNOM." (Izaija.49:14-16.)
Ovdje Bog pokazuje kako je njegovo srce bilo otpočetka prema rodu ljudskom, on nas nije zaboravio, nego nas je stalno nosio u svome srcu, i urezao nas na dlanovima svoga Sina Isusa Krista, a urezao nas strašnim klinovima križa na Golgoti: "I kraljevi će biti hranitelji tvoji i kraljice njihove tvoje dojkinje, i klanjat će ti se licem do zemlje, i prah s nogu tvojih lizat će, i spoznat češ da sam ja Jehova, i da se neće osramotiti (posramiti) oni koji mene čekaju. Hoće li se Junaku uzeti plijen i hoće li se oteti roblje Jakomu? Jer ovako govori Jehova: "I roblje Junaku uzet će se , i plijen Jakome otet će se, jer ću se ja raspravljati s onima koji se s tobom raspravIjaju, i sinove tvoje ja ću izbaviti.
I koji ti krivo čine, nahranit ću ih njihovim mesom i opojit će se svojom krvlju kao novim vinom; i razumjet će svako tijelo, da sam ja Jehova Spasitelj tvoj i Izbavitelj tvoj, Silni Bog Jakovljev." (Iz. 23:26.)
Proučite pažljivo i slijedeče uzvišene citate u kojima Bog objavljuje izbavljenje svoga naroda i Ijepotu vječnog mira i sreće na novoj zemlji. Izaija. 52:3.6.7.10.12. Izaija 65:17-25.
Osim svega ovog trebate znati i razumjeti da je danas največi spiritizam i mrak kod onih koji su nekoć imali Božje svjetlo. A to je u prvom redu pala adventistička crkva. Koja se ruga duhu milosti i koja je kolovođa u ovom otpadu posljednjeg vremena. (2. Solunja-nima. 2:3.4. 7-12.) Spiritizam danas nije samo onaj grubi privid zazivanja duhova, nego je spiritizam postao lukav, suptilan i podmukao. Veliki dio aktivnosti kojima se ljudi bave, a da toga nisu niti svjesni, povezan je sa spiritizmom, ali ipak Rimokatolička crkva je ona koja širi crni mrak nad duše ljudi, i to upravo preko misa za mrtve, preko ispovijedi, preko uzdizanja svetaca i onih "koji nisu bogovi".
"Ustani, svjetli se, jer dođe svjetlost tvoja, i slava Jehovina obasja te. Jer gle! Mrak će prekriti zemlju i tama narode; a tebe će obasjati Jehova i slava njegova pokazat će se nad tobom. I narodi će doći k vidjelu tvojemu i ka svjetlosti koja će te obas*jati." (Izaija. 60:1-3.)
Dok tama prekriva narode Bog svojoj djeci daje svoje svjetlo istinito. A mi ga nosimo i nudimo svakoj duši dok još traje vrijeme milosti, na vama je izbor, istinu ste pročitali, možete je razumjeti, Bog vas drži odgovornima kao razumno stvorenje za odluku koju čete donijeti. Po načelu objektivne odgovornosti i po količini talenata koji su vam dati od vas će se tražiti i rezultati i što ste postigli u velikoj borbi života. Ali iznad svega najvažnije je: naučiti se djelovati samostalno, ne oslanjajući se ni na kojeg čovjeka, nego samo na Isusa Krista, Sina Božjega našeg ljubljenog Spasitelja, kojeg iščekujemo i radujemo se vidjeti Njegov dragi lik, uskoro, na onom velikom Bijelom Oblaku kojim će On doći u pratnji veličanstvenih anđela - silnih službenika i sinova Jehovinih - po svoj narod na ovom malom, opoganjenom i mračnom svijetu. Pravda će slavno trijumfirati. Istina će zasigurno pobijediti i konačno, veliki mir ispunit će srca cijele vjerne Adamove obitelji u novom svijetu slave, na novoj veličanstvenoj zemlji. "I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja iščeznuše, i mora više nema. I ja Ivan vidio sam Grad, Sveti Jeruzalem, nov, kako silazi od Boga s neba, opremljen poput zaručnice koja je nakićena za svoga muža. Tada čuh jak glas što dolazi od prijestolja kako viče: "Evo stana Božjega među ljudima! On će stanovati s njima: oni će biti njegov narod, i On sam, Bog bit će s njima. On će otrti svaku suzu s njihovih očiju. Smrti više neće biti; neće više biti ni tuge, ni jauka, ni boli, jer stari svijet prođe." Tada onaj koji sjedi na prijestolju reće: "Evo, sve činim novo." I nadoda: "Piši: ove su rijeći pouzdane i istinite!" Zatim reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati badava iz izvora vode života. Pobjednik će baštiniti ovo: ja ću mu biti Bog, a on će mi biti sin.
A kukavicama, nevjernima izopačenima, ubojicama, bludnicima, vračarima, idolopoklonicima, i svima lašcima, njima je djel u jezeru koji gori ognjem i sumporom, koje je smrt druga." (Otkrivenje. 21: J-8.)
"Kad je Isusov apostol Ivan u veličanstvenoj viziji datoj od Boga ugledao neizrecivu slavu Svetoga Grada - Novoga Jeruzalema, pao je kao mrtav pred noge anđela koji mu je ovo pokazivao, da mu se pokloni, a anđeo je blago kazao: "Ne meni, Ivane, Bogu se pokloni... " I doista, Jehovi, Bogu našemu, Ocu našemu, slava i hvala za djelo spasenja, a takoder i Sinu Njegovu Isusu Kristu koji je prihvatio Očev plan i naum i PRISTAO POSTATI ŽRTVA ZA NAS, DA BI JEHOVA NAS MOGAO OTKUPITI OD VJEČNE PROPASTI I SMRTI
"Blago onima koji vrše zapovijedi njegove, da dobiju vlast (autoritet) na drvo života, i da mogu ući na vrata u Grad." (Otkrivenje 22:14.)
ivan lukić, knjiga zakon života
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vidim ploča ti se pokvarila
nisi ti skroz uskogrudan, i nekulturan
kako češ još manifestirati svoju neodgojenost
ja nemam vremena da te učim kako se ponaša među ljudima
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
vidim ploča ti se pokvarila
nisi ti skroz uskogrudan, i nekulturan
kako češ još manifestirati svoju neodgojenost
ja nemam vremena da te učim kako se ponaša među ljudima

Da li si siguran da nije zamena teza? Neko od nas dvojice vrti istu plocu svaki put. Ja ne stavljam stalno tekstove iz iste knjige, i ne ponavljam stalno kao papagaj, Jehova, subota, Jehova, subota.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
krivo ti je što ivan lukič ima toliko knjiga koje govore o istini
ili te smeta što se spominje ime Božje Jehova
i subota dan odmora

kapiraš, nisi ovdje silom
nitko te ne tjera da uopče čitaš teme koje ja pokrenem
osim, ako te netko možda plača da sablažnjavaš ljude o isitnu
to je več nešto sasvim drugo
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
meni se ne svidja tolika gomila teksta u kojoj se mogu pronaci neistine, odnosno dogme pojedinih sekti (sekta znaci odvajanje od vjere u Boga, vjerovanje "svecima" i guruima). I ako se ne odgovori na toliki carsaf neka se ne smatra da je u pitanju podrzavanje, nego da se smatra spamom.
Ocekuje se licna rijec, a ne kopija nekog "veleucenog" filozofiranja. Kako bi bilo da neko postira cijeli Marksov "Kapital" iako bi bilo sigurno mnogo korisnije?
 
Natrag
Top