Član
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
38
pitam se da od vas( ili neko drugi ) dobije na lutriji 5 milion eura,sasvim nenadano i neocekivano, pare koje vam mogu promeniti zivot iz korena,omoguciti da vam se ostvare svi hirevi i zelje,fantazije decacki snovi itd.pitam se koliko bi ste se vi promenili.da li bi dozvolili novcu da zavlada vama,vasim nagonima vasim duhom,telom.mislim prvenstveno na one ljude koji imaju izgradjen karakter,zrele licnosti.koliki je taj zid,gde je granica posle koje taj zid puca ili mislite da biste ostali ako ne nepromenjeni,u sustini isti.mislite da vas novac ne moze iskvariti uprkos jakom karakteru i dobrom vaspitanju od strane vasih roditelja.ili mislite da se covek i pored toliko truda i paznje da ne postane od onih protiv kojih je bio jos juce ,pocinje polako menjati,kvariti,mozda vise nesvesno negoli svesno.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postoji uvriježeno mišljenje da novac kvari ljude!? Ja bih rekao da to nije samo novac. Slabe i bezvoljne karaktere kvari sve, počev od droge pa do kocke i raznih drugih vrsta asocijalnog ponašanja. Kod novca se to samo najdrastičnije odražava. Jaki i čvrsti karakteri, ostaće takvi i sa novcem i bez novca, dok će novac od slabog karaktera napraviti sasvim drugu osobu, jer takvi snagu svoje ličnosti ne nalaze u sebi i svojoj duhovnoj dimneziji, pa je onda nastoje kupiti novcem i na taj način nahraniti svoj ego. Takvima novac daje moć i oni je upotrebljavaju sa svim posledicama koje takva upotreba moći može imati.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
pitam se da od vas( ili neko drugi ) dobije na lutriji 5 milion eura,sasvim nenadano i neocekivano, pare koje vam mogu promeniti zivot iz korena,omoguciti da vam se ostvare svi hirevi i zelje,fantazije decacki snovi itd.pitam se koliko bi ste se vi promenili.
Za ljude koji misle da novac ''menja sve iz korena'', ta lutrija bi sigurno promenila i njih kao ljude, takođe iz korena..

Ne bih se promenila sigurno, jer se novcem ipak ne može kupiti sve...Ljudska duša je ’’potkupljiva’’, ali se nikada sasvim ne može otkupiti.

I da dobijem sav taj novac, ne bih ga sama potrošila. Dobijala sam na nekim lutrijama, nikada taj novac nisam zadržala samo za sebe, nije mi zadovoljstvo da je sve ’’moje’’...Takva sam...

Novac kvari ljude, koji se nisu izgradili u duhu da budu zadovoljni sa onim šta imaju, već su stalno zavidni drugima..u smislu ’’vidi otkud onom onaj auto, e kad bih ja imao lovu...’’...

Znači za ljude, koji neko svoje lično nezadovoljstvo nisu prepoznali, nego sva rešenja svojih problema vide u novcu, lutrija bi potpuno izmenila...

Ali činjenica je, i kad bi stvarno došli u posed tog novca, posle izvesnog vremena, moguće je da bi se osećali prazno..Mislim da od takve ’’praznine’’, veće nesreće nema..
Ovo govorim iz perspektive čoveka, koji solidno živi i nema želju za ’’avionima i kamionima’’...
 
Član
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruka
362
Ja mislim da je novac vec pokvario ljude... :/
To se vidi najvise na mladjim generacijama!

Ja bih pola poklonila deci bez roditelja, pola na neko potovanje mozda,shoping neki u Milanu :D
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Čini mi se da se promene nesvesno dešavaju. Mislim, ne verujem da neko želi da se iskvari, pa govori: daj, daj pare, hoću da budem gori, daj pare! Kao što reče Če Jurivaka, to zavisi od karaktera. Slabići postaju zlotvori kad su postavljeni ''visoko'' (osim ako nisu pod kontrolom neke partije, ali neću ovde o tome).
Prosečan Srbin ima mnogo rupa u kućnom budžetu. Taj silan novac bi trebalo iskoristiti za popunjavanje rupa. Ja se, recimo, ne bih selio nigde, kupovao stanove isl. Jednostavno bih sredio ovo što imam (pre svega izolacija na kući, vrućine su nepodnošljive kad se zidovi ugreju :)).
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Upoznala sam stariji bračni par čiji je sin doživeo nesreću, jedva ostao živ i sada je invalid.
Gospođa kaže da posle toga nikad nije razmišljala o novcu i da joj je jedino važno da je sin živ.
Kada se malo udaljila gospodin reče da ne treba da je slušam jer im sin ne bi bio među živima da nisu imali novac.
Spasili su ga, da. Da li je sin srećan? Ne verujem.
Zašto vam ovo govorim?
Sa koliko novca se može kupiti sreća?

Mislim da me novac ne bi promenio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upoznala sam stariji bračni par čiji je sin doživeo nesreću, jedva ostao živ i sada je invalid.
Gospođa kaže da posle toga nikad nije razmišljala o novcu i da joj je jedino važno da je sin živ.
Kada se malo udaljila gospodin reče da ne treba da je slušam jer im sin ne bi bio među živima da nisu imali novac.
Spasili su ga, da. Da li je sin srećan? Ne verujem.
Zašto vam ovo govorim?
Sa koliko novca se može kupiti sreća?

Mislim da me novac ne bi promenio.
Mislim da se ni za kakav novac ne može kupiti sreća. Za novac se jedino može kupiti zadovoljstvo, ali sreća nikako.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Mislim da se ni za kakav novac ne može kupiti sreća. Za novac se jedino može kupiti zadovoljstvo, ali sreća nikako.

Da, putovanja, praktična rešenja, popunjavanje rupa, zidine... trenutna zadovoljstva...
Ako je duša prazna nema tog novca koji može popuniti prazninu.
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Da li je moguće da neko neočekivano dobije na lutriji? Kao neočekivano sam odigrao igru:yea:
Mislim da o moći novca i o ljudskoj zavisnosti o novcu ne treba mnogo priče. Može se reći da veći deo, ili bolje rečeno najbolji deo života provodimo u mislima o novcu, u zarađivanju istog ili u trošenju stečenog.
Zaključak se nameće, da bi dobitak na lutriji bio nešto kao ispunjenje cilja, kome velika većina ljudi koje poznajem teži, a verovatno nikad neće dostići.
U svakom slučaju, kad bi se ponašali kao da imamo mnogo (čitaj dovoljno) novca, cenim da bi bilo slično kao i da ga stvarno imamo:beee:.
Znači problem nije u novcu, on nam i nije potrebanwacko2. Trebaju nam igračke, auto, jahtica, može i neko ostrvo, možda više pažnje i mažnje od neke napumpane lepotice (ili ko šta već voli)itd...
A možda je vreme da se odraste:???:
 
Natrag
Top