Mladi starci i stari mladići

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Treće doba • Seksualnost
Mladi starci i stari mladići




U našem narodu je rašireno mišljenje da čovek koji je prešao šesdesetu godinu života nema više šta da traži u seksu. To je pogrešno mišljenje i veoma rasprostranjena zabluda!
Pre nego što detaljnije i ozbiljnije odgovorim na pitanje - ima li seksa u trećem dobu? - ispričaću vam kako mi moja supruga kaže na tu temu. Kada povedemo razgovor o toj temi, ja tvrdim da ima mladića sa šezdeset i staraca sa dvadeset godina. Međutim, moja žena kaže da bi ona, ipak, radije imala tri starca od dvadeset, nego jednog mladića od šezdeset.
Ima li seksa u trećem dobu? Nažalost, nema ga onoliko koliko bi ga moglo i trebalo biti. Zašto? U našem narodu je poprilično rašireno mišljenje da čovek koji je prešao šezdesetu godinu života, nema više šta tražiti u seksu. Smatra se da polna aktivnost više nije potrebna, da nije moguća, kako za muškarce tako i za žene, da te stvari ne priliče starijim osobama, da nisu etične i normalne za taj uzrast. Ukratko, da treba prekinuti svaku seksualnu aktivnost u interesu dugog života i dobrog zdravlja. To je pogrešno mišljenje, prava zabluda. Istina je potpuno suprotna: zašto biti prikraćen za lepe i ugodne trenutke u kojima se može uživati?

Viva
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
2
Delim mišljenje sa Vama. Iako sam tek u onoj srednjoj dobi, ja se još uvek osećam kao da mi je tek 25. No ima tu i genetike, način života je takođe bitan. Tu prvenstveno mislim na bavljenje sportom, uz obavezno dovoljno trčanja i konzumiranja raznovrsne ishrane pune vitamina. Slatkiđi su po meni takođe bitni. A što se tiče uživanja, moje mišljenje je da nije dovoljno da samo jedna strana uživa.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Delim mišljenje sa Vama. Iako sam tek u onoj srednjoj dobi, ja se još uvek osećam kao da mi je tek 25. No ima tu i genetike, način života je takođe bitan. Tu prvenstveno mislim na bavljenje sportom, uz obavezno dovoljno trčanja i konzumiranja raznovrsne ishrane pune vitamina. Slatkiđi su po meni takođe bitni. A što se tiče uživanja, moje mišljenje je da nije dovoljno da samo jedna strana uživa.

Lepo rečeno, nemam šta ni da dodam, ni da oduzmem. I da se tako osećate još duuuuuuuuuuuuuuugo! :)
 
Natrag
Top