misljenje o temi

Tek

Član
Učlanjen(a)
07.12.2010
Poruka
1
Ovako... Napisala sam temu i interesujeme vase misljenje. Sta treba da dodam, sta da popravim...

,,Predeo"

Gde god da putujemo, pamtimo zanimljive predele i ljude koje smo tom prilikom sreli. Neki ostave poseban utisak na nas,
Sume, livade, zdtrav i svez vazduh, visoki vrh jasne su asocijacije na planinu Zlatibor. U dugim setnjama sa porodicim, videla sam predele koji su mi zaustavljali dah. Ova lepotica medju planinama, bogata je bujnim pasnjacima, bistrim planinskim recicama, potocima i jezerom. Rana zora. Tada sunce prvim stidljivim zracima obasjava ogromnoi zeleno prostranstvo protkano najlepsim i najraznobojnijim cvecem. Cvrkut ptica , blagi povetarac koji mrsi kosu, sedenje na terasi sa omiljenom knjgom u rukama - to je po meni najbolji odmor... Okruzena svom tom netaknuto prirodom osecam se mirno, spokojno. ispunjeno. Iznad moje glave pruzalo se ogromno plavetnilo bez ijednog oblaka. podne je najbolje iskoristiti za setnju pored prelepog, bistrog jezera u kome se sunce ogleda...
zakljucak nisam smislila... :( sta mislete o sastavu?:)
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Okruzena svom tom netaknutom prirodom osecam se mirnom, spokojnom. ispunjenom..


Iznad moje glave pruzalo se ogromno plavetnilo bez ijednog oblaka. podne je najbolje iskoristiti za setnju pored prelepog, bistrog jezera u kome se sunce ogleda...

Ova rečenica mi nije smislena. A imala bi smisla kada bi je podjelila u dvije rečenice : Iznad moje....... ijednog oblaka. Podne je......

Ostavi se pjesničkog izražavanja. ne zato što to tebi ne ide od ruke, nego se koristi jednostavnim izrazima. I nema potrebe za ovoliko nabrajanja. Konstruktivnije bi bilo da MiRNO; SPOKOJNO i ISPUNJENO, podijeliš u 3 fine rečenice ( Na zelenim proplancima podno Zlatibora često se mogu vidjeti krda jelena, kako mirno pasu travu, a u krošnjama drveća vjeverice spokojno grickaju orahe i kestenje. Cijeli biljni i životinjski svijet se užurbano sprema za zimu, koja u ovim krajevima, može preko noći da donese debeli sniježni pokrivač.


P.S. Obrati samo pažnju na moje ijekavicu :)

P.S.S. Nadam se da sam pomogao
 
Natrag
Top