Milojević: „Važno je da sam živ“

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Milojević: „Važno je da sam živ“

17593876954c715cd1d7577195040622_extreme.jpg


15. novembar 2007. godine je dan koji je u potpunosti izmenio život bivšeg golmana Jugoslavije Zvonka Milojevića.
Tog dana Milojević je na nemačkom autoputu doživeo tešku saobraćajnu nesreću, posle koje je ostao paralizovan
„Do pre pola godine sam verovao da ću ponovo hodati, ali su mi doktori da se to neće desiti“, rekao je Milojević novinarima belgijskih novina „Nieuwsblad“ u Ribarskoj banji, gde je bivši golman Crvene zvezde na rehabilitaciji.
Bolje je što to sada znam jer mogu da prihvatim svoju sudbinu, a ne da imam lažnu nadu, ali je to veliki udarac za mene. Ostatak života ću biti u invalidskim kolicima“, dodao je Milojević i nastavio, „Kao igrač bio sam napolju svaki dan. Trenirao sam dva puta na dan, spavao sam dovoljno, imao sam neverovatno snažno telo. I vidite me sada. Dođavola... Ovo je ponižavajuće“,
Posle nesreće, osim paralize Milojević je imao i druge zdravstvene probleme.
„Posle nesreće imao sam i probleme u mozgu, osećao sam peckanje u glavi, ali sada je sve prošlo. Ipak, neki problemi ostaju. Imam problem sa ravnotežom, a uz to sam mnoge stvari koje su se desile pre nesreće zaboravio. To su male stvari, ali stalno moraju da mi ponavljaju. Uz to imam i probleme sa emocijama, sada stalno plačem, što me ljuti, ali ne mogu ništa da učinim povodom toga“.
Bivši reprezentativni golman je priznao da u njegovom životu postoje i crne misli.

3543956744c715cd2059c9372407181_extreme.jpg

„Tu su i crne misli, ali moram da ostanem pozitivan. Moje celo telo je slomljeno, osim ruku, srca i glavi, ali sam još uvek na ovom svetu. Radije bih sedeo u kolicima nego da sam umro. Tako ne bih video kako mi deca odrastaju. Mladen sada ima 13 godina, a Magdalena devet. Posle nesreće prvi put sam ih video tek posle godinu dana. Znaju šta se desilo, ali je šok bio neverovatan. Kao golman sam svom sinu bio idol, a sada sam u kolicima i ne mogu više da igram sa njim. Dolaze mi jednom nedeljno u posetu, naša kuća u Jagodini je adaptirana mom stanju, ali retko kada idem tamo“.
Rehabilitacija za Milojevića bi mogla da potraje i godinama, a veliku pomoć oko pokrivanja troškova našao je u svom velikom prijatelju.
„Svaki dan je isti ovde. Ovo je najbolji rehabilitacioni centar u Srbiji, ali je veoma skup, plaća se oko 1.000 evra mesečno. Sve plaćam sam, ali bez finansijske pomoći svog najboljeg prijatelja Dejana Stankovića ovo ne bih mogao da priuštim. Prva tri meseca troškove je pokrivala Crvena zvezda, ali zbog finansijskih problema prestali su da plaćaju“.
Milojević ističe da su se posle nesreće pokazalo ko su mu pravi prijatelji.
„Izgubio sam mnoge prijatelje, ali od nesreće znam ko su mi pravi. Stanković uvek svrati kada dođe iz Milanam a moj menadžer Dejan Veljković mi je kao brat, sve mi sređuje. Naravno, imam veliku podršku roditelja i brata Zdravka. Goran Lovre i njegov otac su uvek tu“.
Upravo Lovreov otac je bio u kolima sa Milojevićem kada se desila nesreća.
„Njemu nije bilo ništa i zbog toga oseća veliku krivicu. Uvek kaže da on ima 60 godinu dana i da je on već proživeo život, a ja imam 38 i da sam izgubio sve. Ne bi trebalo tako da se oseća, to je bila sudbina“, rekao je Zvonko Milojević.


Zvonku zelim sve najbolje. Svaka cast i Dejanu Stankovicu na pomoci, znam da mu je i trener Aleksandar Jankovic pomogao oko lecenja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Velika nesreća šta mu se desilo...
Branio kad smo postali prvaci sveta...
Sećam se mislim 89-te kad se kalio protiv Kelna, jesmo pukli ali se nije obrukao...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kada je branio protiv Kelna imao je samo 17 godina. Imao je i deset nastupa za reprezentaciju. Cudi me kako to da Crvena Zvezda nema 1000 evra mesecno da daje za troskove lecenja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kada je branio protiv Kelna imao je samo 17 godina. Imao je i deset nastupa za reprezentaciju. Cudi me kako to da Crvena Zvezda nema 1000 evra mesecno da daje za troskove lecenja.

Pa kad je svojevremeno bilo cimanje Šekularcu da se plati lečenje onda ništa ne čudi...a i šta se sve u klubu dešavalo zadnjih godina...opet ne čudi :-|
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Pa kad je svojevremeno bilo cimanje Šekularcu da se plati lečenje onda ništa ne čudi...a i šta se sve u klubu dešavalo zadnjih godina...opet ne čudi :-|

Valjda nece da ga ostave na cedilu. Sada kada treba da se pomogne nema nikoga osim Dekija, ljude iz fudbalskog kluba treba da je sramota.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Zvonko Milojević: Dobiću ovu bitku

Delegacija Jagodine obišla je u Ribarskoj banji Zvonka Milojevića, legendarnog golmana. Životije Jeremić, sportski direktor kluba, Vlada Petrović, trener u stručnom štabu, Bojan Obradović, učitelj pionira, Dušan Kolarević, bivši Milojevićev saigrač u Jagodini i Zdravko, Zvonkov rođeni brat, evocirali su uspomene u dirljivom razgovoru.

milojevic.jpg

Životije Jeremić i Vlada Petrović (desno) uručili su poklone Zvonku Milojeviću

Nije izostala ni po koja suza.

– Tek kada se čovek nađe u ovakvoj situaciji vidi ko mu je iskren prijatelj – rekao je na dočeku Zvonko Milojević odsečnim i pomalo nerazumljivim glasom, a onda u dahu izustio – Želim da se na prvom mestu zahvalim mom kumu Dejanu Stankoviću, menadžeru Dejanu Mehoviću i golmanu Bojanu Jorgačeviću iz Genta, Goranu Lovreu, Crvenoj zvezdi i Draganu Markoviću Palmi, gradonačelniku Jagodine. Pomažu mi da povredu prevaziđem na najbezbolniji način, uz najbolji medicinski tretman. Daće Bog da se oporavim, a posle ću znati šta dalje. To nikada neću zaboraviti, iza njih ne stoje reči, nego dela. Hvala im na tome, zdravlje nema cenu.

Sa posebnim ushićenjem Milojević je govorio o prvim signalima koji ulivaju optimizam kod lekara za potpuni oporavak. Pokazao je simak na mobilnom telefonu od 100 sekundi, na kojem se vidi kako je napravio nekoliko koraka što je i najveće optimiste prijatno iznenadilo.

– Uspeo sam da napravim nekoliko pokreta kukova. To je rezultat procesa rehabilatacije u Ribarskoj banji. Kada sam došao ovde bio sam prikovan za invalidska kolica, a sada sam napravio nekoliko koraka sa pomagalima. Nadam se da uskoro ona mi neće biti potrebna. Čovek i nije svestan šta može da istrpi.

zvonkomilojevic200x300.jpg


Posebnu težinu imali su tretmani u Nemačkoj.

– Tamošnji lekari rekli su mi da sam bio toliko povređen da je svaki mali napredak u mom slučaju veliki. Tražili su da ih o svakom pomaku odmah obavestim. U oktobru sam bio u Nemačkoj na kontroli i operaciji, rekli su mi „važno je da ti hoćeš i doći će vreme kada ćeš moći sam da pomeraš noge”. Uspeo sam da pomerim noge, kada budem mogao da hodam bez longeta onda će to biti napredak. Mišići su atrofirali, kad budu mogli da drže moje telo onda ću biti spreman za štake – zaključio je Zvonko Milojević.

Dolazi na susret sa Zvezdom

Zvonko Milojević je rado prihvatio da bude gost na prvenstvenoj utakmici 18. kola, kada u Jagodinu dolazi Crvena zvezda.

– Ukoliko bude lepo vreme sigurno ću doći na utakmicu. Volim oba kluba, u Jagodini sam rođen i tu živim, a u Zvezdi sam doživeo najlepše dane života. Ne mogu da izgubim, ali neću sto odsto biti zadovoljan rezultatom – bio je iskren Milojević.

Deki kum i veliki humanista

Dejan Stanković, kapiten reprezentacije Srbije i vedeta Intera pokazao je ima veliko srce. Stalno je u kontaktu sa kumom, pokriva troškove jeftinog lečenja, prevoza u inostranstvo i operacija.

– Kada je Zvonko trebalo da izađe iz bolnice u Nemačkoj, Dejan je obezbedio avion za čarter let do Beograda – ističe samo jedno od brojnih humanih dela Zvonkov rođeni brat Zdravko Milojević.

Sportski zurnal
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Prikupljeno 240.000 za Milojevića
[/h] Izvor. B92, Tanjug

Od prodatih ulaznica na meču Jagodine i Crvene zvezde prikupljeno je 240.000 dinara za lečenje bivšeg golmana ta dva kluba i reprezentacije Zvonka Milojevića.

4537225834ec8eefed8968091524876_orig.jpg
Novac će već u ponedeljak biti uplaćen na žiro račun Milojevića, a sličnih humanitarnih akcija za pomoć Milojeviću biće još, rekao je predsednik Upravnog odbora Jagodine Goran Milanović.
Uprava Jagodine je pred subotnji susret donela odluku da se 20 odsto od prodatih ulaznica sa te utakmice izdvoji za lečenje i rehabilitaciju Milojevića, od posledica teške saobraćajne nezgode koju je doživeo u Nemačkoj.

Fudbaleri Jagodine u subotu su istrčali na teren sa brojem jedan na leđima i velikim transparentom na kojem je pisalo „Miloje, svim srcem smo uz Tebe“, a sa tribina, gde su bili navijači crveno-belih, u jednom trenutku se zaorilo „Bori se Miloje, bez tebe na golu, stvarno, trulo je“.

Milojević je trebalo da prisustvuje utakmici Jagodina – Crvena zvezda, ali je na preporuku lekara izostao sa nje zbog povišene temperature.

Priča Zvonka Milojevića bila je tema prve emisije „Više od života“, koja se ponedeljkom uveče emituje na televiziji B92. Od tada je Milojević dobio i podršku bivših fudbalera Crvene zvezde i Partizana.

 
Natrag
Top