Milijaš: ''Adaptacija u Engleskoj nije laka, Kastiljo još nije naučio jezik''

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Milijaš: ''Adaptacija u Engleskoj nije laka, Kastiljo još nije naučio jezik''
5. novembar 2009.


milijas-nenad6733020090923170335.jpg


Takmičenje u Premijer ligi u dresu Vulverhemptona počelo je sjajno za Nenada Milijaša. Već na startu je čak zaslužio da se nađe u timu kola, ali je zatim usledio nešto lošiji period, tokom koga je i izgubio mesto u startnoj postavi. Ipak, izdanjem protiv Stouka Milijaš je najavio povratak u formu.


Razlog za nešto lošija izdanja u ekipi Vulvsa Milijaš vidi u neophodnom periodu adaptacije, koji, kako ističe, nije nimalo jednostavan. Ipak, posle meča sa Stoukom, mediji ga ponovo hvale, ali mu je podrška trenera Mekartija najvažnija.

''Ne plašim se neuspeha u Premijer ligi, niti želim time da se opterećujem. Opušten sam i miran, jer sam svestan koliko je težak period adaptacije. Na primer, Segundo Kastiljo igra dobro, ali ima problema u komunikaciji jer za godinu po u Engleskoj još uvek nije naučio jezik'', kaže Milijaš, dodajući da nekadašnjeg saigrača iz Zvezde ne gleda kao na konkurenta za mesto u timu.

''Kastiljo igra defanzivnog veznog, a ja sam ispred njega, ili sa boka ulazim u sredinu. Još uvek ne traže od mene da protivničke igrače jurim i 'ujedam' za nogu'', kaže bivši kapiten Zvezde.

Milijaš će se u ponedeljak priključiti i reprezentaciji Srbije pred prijateljske mečeve sredinom novembra.

''Mečevi u Belfastu i Londonu dobro će nam doći da se okupimo posle mesec dana i odigramo dve jake utakmice, koje će nam biti od velikog značaja u pripremama za Mundijal'', zaključio je Milijaš.
 
Natrag
Top