Mihail Južni – Izvinjenje publici na Rolan Garosu

Učlanjen(a)
01.12.2015
Poruka
254
Ruski teniser Mihail Južni je jedna od najzanimljivijih pojava u svetu tenisu a njegovi potezi ostaju da se prepričavaju dugo vremena. U trećem kolu Rolan Garosa 2012. godine igrao je protiv David Ferera, španski teniser je dobio prvi set sa 6 : 0 a potom je poveo i u drugom setu sa 4 : 0, uz očajnu igru Južnog. Posle 10 izgubljenih gemova, Južni je konačno uspeo da osvoji prvi gem u meču i onda je osetio potrebu da se izvini navijačima zbog dotadašnje očajne igre i to na više nego originalan način. Nogom je na šljaci kod servis linije napisao na engleskom jeziku izvini (očigleno mu engleski nije jača strana, jer je napisao sorri umesto sorry). Publika je sa oduševljenjem prihvatila taj njegov potez i za taj potez je dobio jače aplauze nego za bilo koji drugi potez tokom meča u kome je nastavio sa lošom igrom i zabeležio ubedljiv poraz od 3 : 0.
“Izvinio sam se publici, jer nisam mogao da im priuštim lepu igru. Način na koji smo igrali na početku, nije bio zanimljiv. Možda neko na tribinama nije primetio, ali ja sam osetio potrebu da uradim tako nešto.” – objasnio je Južni svoj potez na konferenciji za štampu posle meča.
Bila je to samo jedna od mnogobrojnih neverovatnih reakcija tokom karijere odličnog tenisera, ali i vrlo interesantne i ponekad ćudljive osobe – Mihaila Južnog.
 
Natrag
Top