„Migovi“ poleteli zbog lokalnog političara iz Italije

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
„Migovi“ poleteli zbog lokalnog političara iz Italije












Izvor:
Blic.rs








Nemam šta da kažem. Oprostite, ali razumite me - bilo je sve što smo da čujemo od Mihaela Miterucnera, italijanskog pilota zbog koga su “migovi” prvi put posle 13 godina pod uzbunom uzleteli sa Batajnice.


242884_mihael_f.jpg



Nisu pomogla ni naša uveravanja da ne mora da se plaši bilo kakve odgvornosti jer ga srpske vlasti neće ni za šta teretiti, već da samo želimo da čujemo njegovu priču, o tome da li ga je bilo strah što se mogao naći na nišanu srpskih borbenih aviona. Miterucnera smo pronašli na njegovom radnom mestu u softverskoj kompaniji “Mittec”, gde radi kao šef odseka za prodaju i podršku.

Ništa rečitiji nije bio ni njegov sin, po kojeg je Mihael, inače, avionom krenuo za Smederevo gde se on nalazio na ekskurziji.


- Da, bio sam u Srbiji pre tri dana, ali ne znam celu priču i ne znam šta se sve dogodilo. Zato ne mogu ništa ni da vam kažem - rekao nam je ovaj mladić koji se javljao na očev mobilni telefon.


Miterucner je upravljao ultralakim avionom češke proizvodnje TL-96 koji, prema fabričkim podacima, ne može da leti brže od 250 kilometara na sat, a uobičajeno je da leti do 200 kilometara na sat. Na njega su bili poslati nadzvučni lovci “mig-21” koji neprestano dežuraju na batajničkom aerodromu.


Igrom slučaja, istog dana piloti Vojske Srbije su, kako kaže izvor “Blica” iz vazduhoplovstva, uvežbavali presretanje nepoznatog aviona, što nije imalo nikakve veze sa ovim incidentom.


Osim što je sportski pilot i što je generalno vrlo sportski tip (član lokalnog aerokluba, blagajnik amaterskog sportskog društva “Nojštift”, učestvuje u međunarodnim takmičenjima u sankanju), Mihael Miterucner je i vrlo politički angažovan - 2004. godine bio je zamenik gradonačelnika gradića Kijuza, a na izborima 2010. godine bio je i predsednik lokalne izborne komisije.


Miterucner, inače, dolazi iz Južnog Tirola, oblasti na severu Italije, poznatije kao Alto Adiđe, koju pretežno nastanjuje stanovništvo nemačke narodnosti. Reč je o autonomnoj pokrajini, koja zajedno sa pokrajinom trentino čini autonomni region trentino - Alto Adiđe.
 
Natrag
Top