Meril Strip: Inspirisao me je Klint Istvud, ne Ana Vintur

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Meril Strip: Inspirisao me je Klint Istvud, ne Ana Vintur

b7e584008a06d4748176acf7020785f4.jpeg


Iako Lorin Vajsberger nije potvrdila da je u svojoj knjizi "Đavo nosi Pradu" opisala Anu Vintur, glumica Meril Strip demantovala je glasine da je na liku modne ikone gradila lik stroge i bezdušne urednice modnog časopisa Mirande Prisli.

- Inspiracija za ton i glas bio mi je Klint Istvud - otkrila je glumica za magazin "Variety", 10 godina posle fantastične uloge u "Đavo nosi Pradu."

Glumica kaže da poznati glumac nikada ne podiže glas i da obično sagovornik mora da me se približi ne bi li ga čuo šta priča, čime automatski postaje najmoćnija osoba u sobi, što je njenom liku dalo željeni efekat.

Prema rečima glumice En Hetavej, koja takođe glumi u filmu "Đavo nosi Pradu", kad je Meril na probama priblegla efektu "tihog govora", svi su zinuli od oduševljenja.

Smisao za humor Mirande Prisli, Stripova je preuzela od Majka Nikolasa, s kojim je radila na brojnim filmovima.

Što se tiče izgleda Mirande Prisli, oskarovka otkriva da je imala dve muze za inspiraciju: želela je kombinaciju bele kose supermodela Karmen Delorfis i nenapadljive elegancije i nepobitnog autoriteta francuske ekonomistkinje Kristin Lagard.

Ipak, iako je doprinela svojim likom doprinela uspehu filma, Stripova je umalo odbila ulogu zbog inicijalne ponude, koja joj je na kraju udvostručena.


Izvor: blic.rs
 
Natrag
Top