MEĐULJUDSKI ODNOSI Kako biti sretan nakon prekida?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Prekid veze svakoj osobi teško pada,
a vrijeme nakon njega stresno je razdoblje.

Kako izvući najbolje iz prekida?



Razloga za prekid može biti tisuću. Može se raditi o nevjeri, manjku poštovanja, neslaganju oko važnih životnih pitanja i razilaženje u stavovima, lošoj komunikaciji… Međutim svatko se nakon prekida osjeća odbačeno, melankolično i doživljava ga kao gubitak, jer on to i jest. VRIJEME ŽALJENJA
Psiholozi tvrde kako vrijeme nakon prekida treba iskoristiti za retrospekciju i analizu propale veze. Osjećaje tuge i melankolije treba prihvatiti i dati sebi neko vrijeme kako bi se cijela situacija prežalila.
Ljudi često griješe jer umjesto da razmišljaju o tome ''što je bilo'' oni razmišljaju o tome ''što je moglo biti'', ''u čemu su pogriješili'' i ''što su mogli učiniti''. Nakon prvotne tuge potrebno je realno sagledati situaciju i razmisliti o vezi. Uočiti svoje, kao i pogreške bivšeg partnera, ali ne zato da bismo sebe ili nekog okrivljavali već da bismo izvukli pouke za buduću vezu.



Vrijeme nakon prekida idealno je za sagledavanje vlastitog načina života, prvenstveno svojih navika i mijenjanje istih. Nije slučajno da se mnoge osobe nakon raspada veze sasvim promijene. HEDONIZAM
Kad ostanemo solo, trebali bismo staviti sami sebe u prvi plan i na sebi poraditi i ''poboljšati se''. Razmisliti što nas veseli ili čime bismo se željeli baviti, a nikada ranije nismo pokušavali. To je idealno vrijeme za nove hobije i učenje novih vještina, bilo da se radi o tečaju šivanja, nekom sportu ili bilo kojoj vrsti umjetnosti. Na taj način podiže nam se [COLOR=#018D25 ! important]samopouzdanje[/COLOR] i skrećemo pažnju s tuge koja nas obuzima. Nalaženjem novih zanimacija kretat ćemo se među novim ljudima i unosimo svježinu u svoj život, a ujedno ćemo steći nove vrline i biti zanimljiviji sljedećem partneru.
Vrijeme nakon prekida trebali bismo iskoristiti za tetošenje samog sebe. Uživati u sebi i podsjećati se svega što smo u životu postigli i svih svojih sposobnosti. Vrlo je važno u tim trenucima biti pravi hedonist i misliti isključivo na sebe. Slušati glazbu, izlaziti, čitati, raditi sve što nas veseli.

UPOZNAVANJE NOVIH LJUDI



U takvom periodu života, kao što je vrijeme nakon prekida vrlo je važno upoznavati nove ljude i stjecati nova poznanstva i prijateljstva. Na taj način obogaćujemo si život i dajemo mu jednu sasvim novu dimenziju. Osobito je važno kloniti se ljudi koji nas deprimiraju, već se držati veselih osoba i zabavnih društava i dopustiti si da nas ''zaraze'' pozitivnim razmišljanjem.
Svatko se od nas nosi s prekidom na svoj jedinstven način. No, jedan je način zasigurno pogrešan – sjediti u mračnoj sobi, okruženi papirnatim maramicama i čekati bolja vremena.
Bolja vremena dolaze samo ako ih sami stvorimo.



Izvor: dalje.com/hr-zivot
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
33
Ne znam sta da kazem,sve odgovore uistinu znam,ali ih jednostavno ne mogu sebi utuviti u glavu.
Bila je to zena mojeg pokojnog prijatelja,koja je osam meseci nakon njegove smrti otpočela vezu sa mnom.
Priznala mi je da ga je prevarila dva puta,osećao sam se kao da je mene prevarila,on je nju ludo voleo,bas kao i ja,te nisam mogao naći razloga za takvo što.
Sumnjao sam da se radi o više ,a ne samo o dva puta.
Isplanirala mi je ceo život ,ja ću da je oženim nakon godinu dana,ona neće da mi rodi dece jer joj ih je dosta njene troje(koje ja jako volim),ja ću da se brinem za nju
i decu ,a ona će da me voli.
Dva tjedna nakon prvog poljupca dogodio se i prvi seks,nije bio nešto jer sam se teško napalio na njeno starije telo i na činjenicu da sam u glavi imao njegovu sliku.
Ona je bila zadovoljna ,a ja sam se osećao ko na radnoj akciji.
Sutradan mi je rekla da ne želi više biti sa mnom jer se oseća ko kurva koja je prevarila muža.
Šta da radim,još uvek je volim ,zaljubio sam se,a ona me izbegava ko gubavca?
Znam da je kraj ,ali kako da krenem dalje,jer ovo je bio divan san koji se pretvorio u noćnu moru ,MOLIM ZA SAVET...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pozovi u pomoć svoj ponos! On ti može mnogo pomoći, pogotovu ako i malo cijeniš sebe. Inače, u životu treba imati stav, naročito kada su u pitanju žene. Drži se devize: ko neće sa mnom jednom, ja neću sa njim dva puta!!!
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
33
Hvala!!!

Sutra ću da je otpilim,reći ću joj:puno hvala,bilo je lepo (moš mislit!),ne želim ti biti ni dečko ni ljubavnik ni išta slično tome,ja nastavljam sa svojim životom,želim ti srećan život i adio...
Ponos nego šta,muško do kraja,hvala što si me osvestio i dozvao pameti stari maheru.:yea:
VENCEREMOS. HASTA LA VICTORIA,SIEMPRE!!!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tako, druže! Ako ostaneš odlučan do kraja, vidjećeš kako ćeš se nakon kratkog vremena dobro osjećati. A, nije isključeno da posle toga i ona okrene ploču. Ako se to desi, budi oprezan!
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2010
Poruka
33
Ma nek okreće koliko hoće ,odoh dalje ,puno hvala na savetu i podršci COMPANERO!!!

Dodato posle 13 Sati 30 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo me na poslu,kuja me izbegava,ko da sluti nešto.
Ignorišem je i čekam priliku,sedi do svoje najbolje prijateljice(droca koja je bila sa svima u poduzeću osim mene),to joj je štit za sada.
Ali polako doći će cica na kolica...

Dodato posle 3 Sati 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Rešeno,otišo sa stilom i ušao u legendu,još jednom hvala na savetu ,a od sada ću pametnije.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top