Medicinsko čudo - Nova lobanja izrasla nakon 50 godina

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Medicinsko čudo - Nova lobanja izrasla nakon 50 godina

Britanac Gordon Moore koji je veći deo lobanje izgubio u saobraćajnoj nesreći pre više od pola jeka, nemalo je iznenadio doktore koji su tokom pregleda ustanovili da mu je nakon toliko vremena 'izrasla' potpuno nova lobanja.



Ovaj 72-godišnjak više od pedeset godina je nosio metalnu ploču koja mu je nakon nesreće štitila mozak. No, kada su hirurzi odstranili ploču kako bi izlečili infekciju, začudili su se kada su videli da se lobanja u potpunosti regenerisala.

Prednji smrskani deo Gordonove lobanje, od očiju do uha, pa sve do vrha glave se obnovio, što je vrlo redak slučaj u istoriji medicine. Moore, koji je bio direktor pošte u North Shiledsu, a sada je u penziji, otišao je bolnicu kako bi zamenio metalnu ploču koja mu je počela izlaziti iz glave. No, doktori su mu saopštili da mu ona više ne treba, i da može ponovo voditi normalan život.

"Bio sam zatečen, ali naravno i istovremeno jako sretan kada su mi rekli vest. Kada su otkrili da je potpuno nova lobanja izrasla, samo su me zašili", kazao je Gordon.

Doktori na Bolnici u Newcastleu nazvali su ovo otkriće jako interesantnim i veruju da će Gordonov slučaj poslužiti za napredna medicinska istraživanja.

Moore je kazao da se već bio pomirio da će taj komad metala morati nositi do kraja života. Nakon neverovatnog otkrića, zatražio je od doktora da ga zadrži kao suvenir, no oni mu još nisu dali odgovor, prenosi Telegraf.

Izvor: Telegraf
 
Natrag
Top