Medicinski tehničar spasio djevojku

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Medicinski tehničar spasio djevojku



slitunain.php


Izvor: Nezavisne novine Sanja Čakarević - 25.03.2011 18:44

DOBOJ - Mišo Blagojević, medicinski tehničar, zaposlen u Službi hitne pomoći dobojskog Doma zdravlja, skokom u hladnu rijeku Bosnu spasio je život devetnaestogodišnjoj M.B., koja je skočivši s mosta pokušala da izvrši samoubistvo.
Drama se odigravala u četvrtak oko 18.10 kada je djevojka, prema nezvaničnim informacijama, zbog toga što ju je ostavio mladić, skočila s mosta u blizini željezničke stanice u Doboju. Voda ju je zatim nosila kilometar nizvodno do tzv. japanskog mosta. Blagojević je skočio i uspio da je dovuče do obale, kada su mu pomogli kolege i policajci.
"Pošto se ona velikom brzinom kretala, da mi ne bismo nastradali, pustili smo je da prođe ispod mosta. Tada sam skočio u vodu i izvukao je. Bilo je teško i jako hladno", ispričao je Blagojević.
Nesrećna djevojka je prilikom spasavanja bila pri svijesti, kaže hrabri mladić, ali je od hladnoće bila ukočena, i mogla je samo tiho da priča.
"Nisam razmišljao kada sam skočio, vidio sam da ako je tu ne spasimo, otići će i nećemo je stići", naveo je Blagojević.
Na licu mjesta bila je i medicinska sestra Dajana Đukanović, koja je stajala u rijeci i nastojala da pomogne kolegi. Prema njenim riječima, sve se dešavalo munjevitom brzinom i nisu imali vremena da razmišljaju o posljedicama.
"Bitno je da je ona izvučena i spasena, a sve ostalo će biti dobro. Ona nije zadobila povrede, bila je jako hladna, u autu smo je raspremili, zagrijali ćebadima i odvezli do bolnice", kaže Đukanovićeva.
U spasavanju djevojke i njenom izvlačenju iz vode učestvovali su i Ognjen Manojlović i Goran Radonjić, pripadnici Policijske stanice Doboj 1.
"Kolega Blagojević je plivao, ja sam bila do pola tijela u vodi, a policajci su pomagali da me voda ne odnese i da izvučemo djevojku", ispričala je Đukanovićeva, koja je kao i Blagojević dugogodišnja radnica u Službi hitne pomoći dobojskog Doma zdravlja.
Nikola Trninić, ljekar u Službi hitne pomoći, koji je bio dio tima, kaže da ima mladu ekipu spremnu da uradi sve da bi spasila ljudski život, a vozač Branilsav Okolić navodi da je zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu brzo nakon dojave kolege dovezao na obalu rijeke Bosne.
"Brzo smo došli, nije bilo gužve u saobraćaju, stigli smo za pet, šest minuta. Kada znamo kuda idemo, onda je najlakše", rekao je Okolić.
Njenu torbicu, a zatim i tijelo u vodi je opazila žena koja se kretala mostom u blizini željezničke stanice, te pozvala policiju.
Djevojka je zbrinuta na Odjeljenju neuropsihijatrije Opšte bolnice "Sveti apostol Luka" i nije životno ugrožena.
 
Natrag
Top