Šta je novo?

Mazda 3 2018

Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
222
Da li je moguce ubaciti srpski glas za fabricku navigaciju ?
Kupo ju je kolega, ali ga obavestava samo na engleskom.
Hvala.

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.254
Moguće je, ali bi to trebalo srediti u tvornici jer navigacija (glasovna) najčešće dolazi sa engleskim. Najrašireniji jezik.

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.123
Nema tu "kod vas ili kod nas"
Za novi automobil, u ovlašćenom servisu, moraš da zahtevaš takvu vrstu intervencije, i oni moraju da ti izađu u susret
Potencijalni problem je da li uopšte postoji srpski jezik u opcijama.
Primer za to je TomTom u određenim konfiguracijama koji nudi promenu menija na srpski, ali nema srpskog glasa na listi jezika.

P.S. Pretpostavljam da je takav slučaj i kod mazde, ni servis tu ništa neće moći da uradi.
Eventualno sa nekim narednim ažuriranjem firmwera, gde bi mogli da dodaju podršku.
I ovo sve pod pretpostavkom da je vlasnik Mazde dovoljno pismen da se prošeta kroz sve opcije i zasigurno utvrdi da nema izbora srpskog glasa.

Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
222
Nema tu "kod vas ili kod nas"
Za novi automobil, u ovlašćenom servisu, moraš da zahtevaš takvu vrstu intervencije, i oni moraju da ti izađu u susret
Potencijalni problem je da li uopšte postoji srpski jezik u opcijama.
Primer za to je TomTom u određenim konfiguracijama koji nudi promenu menija na srpski, ali nema srpskog glasa na listi jezika.

P.S. Pretpostavljam da je takav slučaj i kod mazde, ni servis tu ništa neće moći da uradi.
Eventualno sa nekim narednim ažuriranjem firmwera, gde bi mogli da dodaju podršku.
I ovo sve pod pretpostavkom da je vlasnik Mazde dovoljno pismen da se prošeta kroz sve opcije i zasigurno utvrdi da nema izbora srpskog glasa.

Slucaj kod ove mazde.

Kao neko ko je preko 35 godina u IT sektoru, nadam se da sam dovoljno pismen da prodjem kroz ceo meni.

Hvala na pomoci.

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
74
Kao sto vidim na klipu u pitanju je izgleda navigacija bazirana na androidu i ima posebno modovanu verziju IGO-a i moguce je ubaciti srpski jezik 100% sam ubedjen isto kao i na novijim tom tom i garminima. I meni i glasovno navodjenje, zasto ne bi?
Mozda bi se zbog toga gubila garancija jer kod nas uvek traze dlaku u jajetu.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Učlanjen(a)
10.02.2016
Poruka
20
Proverio sam na mom MX-5 (2016), koji ima navigaciju prikazanu u postu 8, i prilikom izbora srpskog jezika (u sistemskom podesavanju) pojavljuje se upozorenje da ce glas biti na engleskom. Moje iskustvo je da posle promene ili dodavanja bilo koje datoteke na navigacionoj kartici, navigacija se ne pokrece, samo se vrti simbol pokretanja (probao sam da dodam speedcam datoteku).