Mateus nezadovoljan tretmanom

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Mateus nezadovoljan tretmanom
8. novembar 2009. 14:50

20729233014af6cc96cdc83495415006_big.jpg


Bivši reprezentativac Nemačke Lotar Mateus izjavio je da je on bio jedan od najboljih fudbalera koje je ta zemlja ikada imala.

Međutim, Mateus je dodao da je veoma razočaran što nikada nije dobio pravu podršku u svojoj domovini. "U drugim državama drugačije poštuju svoje idole, a ja sam idol u Nemačkoj," rekao je bivši kapiten ’pancera’, koji je trenirao klubove po celom svetu, ali nikada u svojoj domovini.


"Ovo će možda zvučati malo prepotentno, ali posle Franca bekenbauera ja sam najpoznatiji Nemački fudbaler u svetu. Nemačka bi trebalo da se stidi zbog načina na koji se ophodi prema jednom takvom idolu", istakao je.

Mateus, koji je kao igrač optuživan da je preterano arogantan, bio je kapiten reprezentacije Zapadne Nemačke koja je 1990. godine pobedila na Mundijalu u Italiji. On je kao igrač imao blistavu karijeru, kako u milanskom Interu, tako i u Bajernu iz Minhena, međutim Mateus nije imao velikih uspeha kao trener.

Mateus nikada nije trenirao neki klub u Bundesligi, kao ni u Cvajti pošto nemački klubovi nisu pokazali želju da mu daju posao. On je trenirao klubove u Austriji, Srbiji i Izraelu. Vodio je i reprezentaciju Mađarske, uz jednu kratku epizodu u brazilskom Atletiko Paranenseu, 2006. godine.

Mateus je rekao da su nemački klubovi nisu hteli da ga angažuju, jer se veruje da je veliki navijač Bajerna i da je suviše blizak tabloidima u toj zemlji.

"Sve to nema nikakve osnove. Niti sam vezan za Bajern, niti za tabloide, a to su moja dva najveća problema kada je Nemačka u pitanju. Nadam se da će klubovi početi da mi veruju i tek tada će moći da donesu pravi sud o meni", zaključio je Mateus.

Izvor: B92
 
Natrag
Top