Matej 7 gl.

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Vaše mišljenje o ovim stihovima:

Ne sudite da vam se ne sudi;
7:2 Jer kakvim sudom sudite, onakvim će vam suditi; i kakvom merom merite, onakvom će vam se meriti.
7:3 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osećaš?
7:4 Ili, kako možeš reći bratu svom: Stani da ti izvadim trun iz oka tvog; a eto brvno u oku tvom?
7:5 Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.
7:6 Ne dajte svetinje psima; niti mećite bisera svog pred svinje, da ga ne pogaze nogama svojim, i vrativši se ne rastrgnu vas.
7:7 Ištite, i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.
7:8 Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvoriće mu se.
7:9 Ili koji je među vama čovek u koga ako zaište sin njegov hleba kamen da mu da?
7:10 Ili ako ribe zaište da mu da zmiju?
7:11 Kad dakle vi, zli budući, umete dare dobre davati deci svojoj, koliko će više Otac vaš nebeski dati dobra onima koji Ga mole?
7:12 Sve dakle što hoćete da čine vama ljudi, činite i vi njima: jer je to zakon i proroci.
7:13 Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
7:14 Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.
7:15 Čuvajte se od lažnih proroka, koji dolaze k vama u odelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.
7:16 Po rodovima njihovim poznaćete ih. Eda li se bere s trnja grožđe, ili s čička smokve?
7:17 Tako svako drvo dobro rodove dobre rađa, a zlo drvo rodove zle rađa.
7:18 Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati.
7:19 Svako dakle drvo koje ne rađa rod dobar, seku i u oganj bacaju.
7:20 I tako dakle po rodovima njihovim poznaćete ih.
7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
7:22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
7:23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.

7:24 Svaki dakle koji sluša ove moje reči i izvršuje ih, kazaću da je kao mudar čovek koji sazida kuću svoju na kamenu:
7:25 I udari dažd, i dođoše vode, i dunuše vetrovi, i napadoše na kuću onu, i ne pade; jer beše utvrđena na kamenu.
7:26 A svaki koji sluša ove moje reči a ne izvršuje ih, on će biti kao čovek lud koji sazida kuću svoju na pesku:
7:27 I udari dažd, i dođoše vode, i dunuše vetrovi, i udariše u kuću onu, i pade, i raspade se strašno.
7:28 I kad svrši Isus reči ove, divljaše se narod nauci Njegovoj.
7:29 Jer ih učaše kao Onaj koji vlast ima, a ne kao književnici.

Pažljivim čitanjem cele glave trebali bi da znamo zašto se izgovaraju tako teške reči?
 
Natrag
Top