Maštaonica : )

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Dakle. Mašta... :curtsey:
Deo mene bez koga ne umem da se radujem, šalim, silno ljubim, verujem, podnosim teške trenutke, rešavam probleme...
Počev od malog crvenog autobusa punog zamišljenih ljudi do zamišljene slike života koja se u mnogome ostvarila.
Ničeg ne bi bilo bez mašte.
A vi? Da li maštate?

Mi mladi možemo ovde da maštamo a oni koji malo bolje znaju, mogu nam objasniti
kuda nas mašta može odvesti i koliko je bitna za psihičko zdravlje?
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Tvoja masta su vrata u svet beskonacnih mogucnosti i kreativnosti, tvoj put ka mostovima realizacije na cijim su krajevima tvoji snovi.
Samo mastaj mars68.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mašta je vrlo važan psihički proces koji igra presudnu ulogu u stvaralaštvu uopšte - nauci, umjetnosti i tehničkoj kreativnosti...
Ako znamo da je mašta imaginarna predodžba stanja, pojmova, slika, doživljaja..., koji ne postoje u našem ranijem iskustvu, onda je lako zaključiti da mi ustvari pomoću mašte iskoračujemo iz iskustvene svakodnevnice i tragamo za novim mogućnostima, zadovoljavajući pri tome, na stvaralački način, naše neostvarene želje u stvarnom životu.
Prema tome, mašta ima vrlo pozitivnu ulogu u našim životima, ne samo zbog toga što iz sumorne stvarnosti možemo uvijek pobjeći pomoću mašte i na taj način lakše prevazići trenutno stresno stanje, nego i zbog toga što je mašta, kao što je već rečeno, glavni pokretač čovjekovog stvaralačkog duha.
 
Natrag
Top