Marijana Šovran na tronu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
NA INTERNACIONALNOM TAKMIČENjU "MUZIKA SAKRA" U RIMU


Marijana Šovran na tronu



Izvor: Dan 17-11-2010

U konkurenciji trinaestnaest najboljih interpretatora sakralne muzike na svijetu, sopran Marijana Šovran iz Kotora, osvojila je treću nagradu na internacionalnom takmičenju "Muzika Sakra" koje je prekjuče održano u bazilici Dvanaest apostola u Rimu. Najbolji intrepretator sakralne muzike je Frederika Karnivale, koja je osvojila najviše glasova žirija, dok je drugo mjesto zauzela Romina Karnivale.
Riječ je o prestižnom takmičenju, jedinom te vrste na svijetu, za koje je bilo prijavljeno 140 pjevača, a zahvaljujući brojnim uspjesima i nagradama sa internacionalnih takmičnja, Marijana se plasirala direktno u polufinale. Sa 22 godine ona je bila i najmlađi učesnik.
- Drago mi je da mogu pokazati umijeće u sakralnoj muzici koju su pisali Johan Sebastijan Bah, Vivaldi, Pergolezi, Mendelson, Hajdn...Pogotovo jer sam prve duhovne kompozicije čula u horu Srpskog pjevačkog društva "Jedinstvo" Kotor, kada sam imala šest godina i dolazila na probe sa svojim najstarijim bratom Nikšom - kazala je Šovran u telefonskom razgovoru za "Dan". Naglasivši da je još tada profesor Mihajlo Lazarević, dirigent hora, uočio njen talenat, kaže da joj je preporučio da "mora upisati muzičku školu".
-Tako je i bilo. Prešla sam dug put i sada sam na četvrtoj godini Akademije lepih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Radmile Smiljanić, kojoj sam zahvalna na svemu. Zahvalnost dugujem i prof. Mireli Šćasni, kod koje sam počela školu pjevanja. Posebnu zahvalnost dugujem mojim roditeljima i sponzorima koji su mi omogućili učešće na takmičenju u Rimu - rekla je Marijana.
Inače, uz diplomatske predstavnike i ostale visoke zvanice, koncertu i svečanosti u Rimu prisustvovao je i Anton Sbutega, ambasador Crne Gore u Vatikanu.
B.M
 
Natrag
Top