Manijak iz susjedstva Tko je 17-godišnjak koji je silovao curicu?

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Manijak iz susjedstva Tko je 17-godišnjak koji je silovao curicu?




Danas.hr 13.02.2011.

0330007.48.jpg

Nastavnike tjera u materinu, prijeti djeci, udara učiteljičin auto i ostavlja joj poruku 'Kurvo' te nosi nož. Sve su to znali Centar za socijalnu skrb, i policija, i ured državne uprave, i prosvjetna inspekcija!? Sad je junak horora - silovao je 10-godišnju djevojčicu u podne, u središtu grada!

"Nije još ni kročila u život, a već joj se srušio cijeli svijet. U školu od tog petka ne ide, u krugu je obitelji, koja strepi za nju i bdije nad svakim njezinim pokretom. Oko nje se stvara ljuštura da nitko nikada ne dozna tko je ta desetogodišnja djevojčica, silovana oko podneva u središtu Vinkovaca. Ali, premali je to grad da bi se njezina drama, ne zbog srama, nego nade u novi život, mogla prikriti.


"Tko je ona, zna obitelj sedamnaestogodišnjaka koji u osječkom pritvoru čeka kaznu za zločin kakav ni struka ne pamti, a koji je priznao i policiji i sudu. Ipak uvjeravaju da njihov sin nije znao curicu kojoj je ukrao djetinjstvo.

"Stid me dana. Nazvao me brat i pitao znam li koji je to manijak iz Mirkovaca napravio to djevojčici. Odgovorila sam: 'Znam. Moj sin',", nemoćno je osumnjičenikova majka razgovarala s novinarima Večernjeg lista.

I dok ona i njezin suprug izgovaraju "zašto?", ne bi li ušli u glavu sina, otac izgovara:

"Nije joj stavio ruku na usta, a ona nije vikala. Sve što joj je kazao da učini, poslušala je. Samo se pitam, ne opravdavam ga...!?", kaže otac.

Kakav je taj njihov sin, na pragu punoljetnosti, kadar u pol bijela dana u prolazu što vodi na ulicu u srcu grada, dvjestotinjak metara od policijske postaje, dočekati sićušnu djevojčicu, koja je na nejakim plećima nosila školsku torbu....

'Dijete se izgubilo u birokraciji'

Poznato je da osumnjičeni za silovanje nastavnike tjera u materinu, prijeti djeci, udara učiteljičin auto i ostavlja joj poruku "Kurvo", gađa kredom i papirima pod satom, kad mu je dosadno, izlazi iz učionice kroz prozor, da se biciklom vozikao po svježem betonu školskog hodnika, nosi nož... Znali su i Centar za socijalnu skrb, i policija, i ured državne uprave, i prosvjetna inspekcija, i dječja pravobraniteljica, i agencija za odgoj i obrazovanje.

Psihijatar je upozorio na agresivnost, socijalni pedagog na to da u obitelji nema uvjeta za pravilan razvoj, a psiholog je zaključio da je dječak emocionalno blokiran, niskog samopoštovanja.

"Problem je birokracija jer se u silnim dopisima na kraju dijete izgubi", kaže psihologinja Gordana Buljan Flander.

Zatvor nije rješenje

Prof. dr. sc. Đulijano Ljubičić, predstojnik Klinike za psihijatriju KBC Rijeka, smatra da je žrtva odabrana slučajno, da bi jednako stradala i neka druga djevojčica.

"Vjerujem da se kod počinitelja radi o poremećaju osobnosti, što se prije obilježavalo kao psihopatija, te o poremećaju socijalne adaptacije i prihvaćanju društvenih, moralnih i etičkih standarda, što se može zaključiti iz toga što je silovao u podne, u središtu grada", kaže za Večernji list psihijatar prof. Ljubičić, koji smatra da za takvu osobu zatvor nije rješenje. Kaže da ga treba liječiti u zatvorenoj psihijatrijskoj ustanovi, teda u proces oporavka treba uključiti i obitelj jer je i kod nje riječ o nekoj patologiji. Za njih očito, kaže prof. Ljubičić, vrijedi Frommova teorija po kojoj je cijelo društvo bolesno, a pojedinac zdrav.





 
Natrag
Top