Manekenka pretučena na smrt u Novom Sadu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Manekenka pretučena na smrt u Novom Sadu

Manekenka Vladislava Červenka (25) pretučena je na smrt u Novom Sadu, a njeno telo sinoć je ponađeno u naselju Liman. Novosadska policija traga za Darjanom M. (25) zbog sumnje da je počinio ovaj zločin.

1.jpg
Vladislava je radila za brojne modne agencije (foto Fejsbuk)

"U stanu u Fruškogorskoj ulici u Novom Sadu, policija je pronašla beživotno telo 25-godišnje V. Č. Na telu su vidljive brojne povrede, a dokazi sa lica mesta ukazuju da se ubistvo dogodilo tokom popodneva", izjavio je istražni sudija Višeg suda u Novom Sadu Miroslav Alimpić, prenosi list Blic.

Sudija je naveo da se za počiniocem traga. Žrtva je bila jedna od poznatijih foto-modela koja je svojevremeno radila i za brojne modne agencije.

Izvor "Blica" potvrđuje da je ubica za kojima policija i dalje traga od ranije poznat policiji. Telo devojke pronađeno je u stanu u kojem je živela.

Tačan uzrok smrti biće utvrđen u Zavodu za sudsku medicinu, gde je telo preneto na obdukciju.

Novosadski mediji objavili su da se malo posle otkrivanja leša A. Č. mladi muškarac bacio sa petog sprata jedne od zgrada u Ulici Maksima Gorkog, ali se ne navodi da li je ovaj čin imao fatalan ishod. "Još nije poznato da li su ovi slučajevi povezani", navodi se u tekstu.

Mesto zločina:



Izvor: Blic Online




 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Policija: Ovaj mladić je osumnjičen za ubistvo manekenk

Policija: Ovaj mladić je osumnjičen za ubistvo manekenke

Novosadska policija objavila je fotografiju Darijana Musića (25), za koga sumnja da je ubio manekenku Vladislavu Červenko. Policija poziva građane da daju sve informacije o osumnjičenom.

280073_darijan-m-fotka-mup_f.jpg
Novosadska policija: Ovaj mladić je osumnjičen za ubistvo manekenke

Novosadska kriminalistička policija objavila je danas fotografiju Darijana Musića (25) iz Novog Sada, navodeći da je on osumnjičen da je ubio manekenku Vladislavu Červenko.

"Policija poziva sve građane koji mogu pružiti informacije o osumnjičenom da se jave na brojeve telefona: 192 ili 064/892-40-55", navedeno je u saopštenju novosadske policije.

Izvor: S media




 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
"Volim je tako mrtvu, hladnu i zgrčenu": Na FB priznao ubistvo i na

"Volim je tako mrtvu, hladnu i zgrčenu": Na FB priznao ubistvo i najavio samoubistvo!

Darijan Musić, za kojim policija traga zbog sumnje da je ubio Vladislavu Červenko, priznao je na Fejsbuku da je počinio to ubistvo, jer ga je "varala sa kojekime dok je bio u zatvoru" i to mu posle otkrila. Najavio je i svoje samoubistvo, tačnije da će sebi pucati u glavu...

1.jpg
Sve
lepo ispisao na FB: Darijan Musić

Pročitajte FB status Darijana Musića osumnjičenog za ubistvo manekenke Vladislave Červenko:

"VOLIM JE! I TAKO MRTVU, HLADNU I ZGRČENU. VOLEĆU JE ZAUVEK VIŠE OD SEBE I SVEGA! VOLI I ONA MENE I DALJE, MI SMO NEŠTO POSEBNO VERUJTE VARALA ME JE SA KOJEKIME DOK SAM BIO U ZATVORU, PRIZNALA MI JE TO! TO ME JE POGODILO JER JE ONA MOJE SVE, MOJE SVE EEEEEEEEEEJ!!!!!! NISAM HTEO DA UMRE, NIJE TO BIO CILJ! ALI JBG BOG JE OPET IMAO USRAN PLAN ZA MENE... JEBITE ME SADA SVI, MRZITE ME, IMATE I RAZLOG, JA ĆU JE OPET VOLETI!!! A VI KOJI MI PRETITE PREKO TASTATURE MOŽETE KITE DA MI SE NASISATE SVI! I JOŠ NEŠTO NE TREBAJU ANĐELI DA JE ČUVAJU KAO ŠTO SVI KAŽETE, JA VEČERAS PUCAM SEBI U GLAVU NAPOKON I IDEM DA OPET ČUVAM MOJE JEDINO! MOJE SVE! VALDA JE GORE SVE IDEALNO PA NEMA NEGATIVNIH STVARI KOJE NAM VEZU KRŠE, SAD ĆE BITI IDEALNO! NAPOKON LJUBAVI SVI NAŠI SNOVI ĆE BITI OSTVARENI, NEMA MAŠTANJA U PRAZNO! STIŽEM LJUBAVI ČEKAJ ME, DA TE DRŽIM ZA RUKU AKO SE GORE NEČEG UPLAŠIŠ, ZNAŠ DA SI PORED MENE NAJJAČA! ZAUVEK ANĐELE MOJ GREŠNI! VIDIMO SE, DUŠMANI SISAJTE KURAC (GLUPA POLICIJO OD PRVOG DANA SAM ZNAO DA ĆU DA PUTUJEM KOD MOG ANDJELA, SAMO SAM VAS ZAJEBAVAO PAR DANA DA SHVATITE DA STE MENTOLI ZA DAČU- SVEMIRSKI OTPAD) SAUČEŠĆE PORODICI, NISAM HTEO JBG, IZJEDNAČIĆU SAD. PRENESITE SAUČEŠĆE MOJOJ MAMI, RECITE JOJ DA JE VOLIM! "

2.jpg

Izvor: Kurir, Blic




 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Uhapšen Darijan Musić

Uhapšen Darijan Musić

Novopazarska policija uhapsila je Darijana Musića (25) osumnjičenog da je na smrt prebio Vladislavu Červenko (25) iz Novog Sada, potvrđeno je agenciji Beta u policiji. On je uhapšen u mestu Patnjik u okolini Novog Pazara, na putu ka Kosovskoj Mitrovici.

280152_darijan-fb_kf.jpg
Darijan Musić

U policiji rečeno da je uhapšen u sredu 14. novembra oko 2.30 u mestu Patnjik, između Novog Pazar i Raške. Pretpostavlja se da je Darijan pokušao da pobegne na područje Kosova i Metohije, kako bi izbegao hapšenje u Srbiji.

Kako je objavio portal Telegraf on je lociran na osnovu sinoć pisanih postova na društvenoj mreži Fejsbuk. Na osnovu navedenih prepiski je obaveštena policija u Raškoj, koja ga je presrela na putu prema Kosmetu. O hapšenju su odmah informisane kolege u Novom Sadu, gde je jutros i dovežen.

Na saslušanju u novosadskoj policiji osumnjičeni za brutalno ubistvo je priznao zločin, a kako piše Telegraf, tokom saslušanja imao je povremene "prekide filma" u sećanju. Potrtparolka Policijske uprave u Novom Sadu Mileva Tomić rekla je da se Musić nalazi u sedištu te policijske uprave i da će mu biti određena mera policijskog zadržavanja do 48 sati.

Izvor: Beta




 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ubica godinama brutalno tukao manekenku, vozio je u gepeku kroz gra

Ubica godinama brutalno tukao manekenku, vozio je u gepeku kroz grad

Darijan Musić (25), osumnjičeni za ubistvo Vladislave Červenko (25) iz Novog Sada, godinama je zlostavljao nesrećnu devojku. Prijateljica ubijene ispričala je za "Blic" da je Musić brutalno tukao Vladislavu, lomio joj je nos, ruku, vozio je u gepeku kroz grad...

1.jpg
Vladislava Červenko godinama je trpela torturu Darijana Musića

Ona kaže da Vladislava nije mogla da zakorači na modnu pistu jer joj je Musić to branio zbog svoje bolesne ljubomore.

- Bio je oduvek nasilan. Trpela je neverovatno batinanje, dolazila je kući s podlivima. I mi smo ga prijavljivali zbog nasilja, ali ona nije htela da ga ostavi - kroz suze priča rođaka žrtve.

Patrola policije zatekla je jeziv prizor kada je u ponedeljak uveče ušla u stan ubice u Fruškogorskoj 6 u naselju Liman.

- Ležala je na podu, pretučena do neprepoznatljivosti. Oko nje je bilo krvi, a po telu je imala stravične povrede - kaže izvor „Blica“.

U stanu Červenkovih, Vladislavina deset godina mlađa sestra leži pod pokrivačem i plače.


- Manipulisao je njome kako je hteo, potkupljujući je poklonima i drugim stvarima koje sebi nije mogla da priušti - navode prijateljice fotomodela, napominjući da je Vladislava često boravila u Darijanovom stanu, gde je on živeo s majkom.


Musić na saslušanju do detalja opisao zločin

2.jpg

Darijan Musić je u policiji do detalja opisao kako je ubio svoju devojku

Musić je na saslušanju u novosadskoj policiji priznao je ubistvo i do detalja opisao zločin, sazanje "Blic". Njegovo saslušavanje trajalo je satima, a motiv stavičnog zločina je bolesna ljubomora uhapšenog.

Kako sazanje "Blic", Musić je rano jutros uhapšen u Novom Pazaru, a potom je prebačen u Novi Sad. On je odmah nakon zločina pobegao iz Novog Sada, a veruje se da je planirao da pobegne iz zemlje. Zbog sumnje da mu je dala novac za bekstvo, novosadska policija je juče privela na informativni razgovor i njegovu majku. Musić će sutra biti priveden kod istražnog sudije na saslušanje.

Kako je „Blicu“ potvrđeno u novosadskom sudu, Musić je u oktobru osuđen na šest meseci zatvora zbog nanošenja teških povreda nanetih jednom Novosađaninu u kafanskoj tuči.

Istovremeno, protiv njega je u septembru pokrenuta istraga zbog nasilničkog ponašanja. Zbog te istrage policija je i došla do stana u Fruškogorskoj ulici da bi ga privela na saslušanje.

Ubicu policija locirala kad se ulogovao na "Fejsbuk"

3.jpg
Vladislava je Musića prijavljivala policiji, ali bi na kraju, iz straha, odustajala od optužbi

Policija ga je locirala kada se ulogovao na "Fejsbuk" da bi na svom nalogu ostavio čudovišnu poruku u kojoj, u monstruoznom tonu, tvrdi da mu nije bio cilj da Vladislava Červenko umre ("saučešće porodici, nisam hteo, jbg").

Vladislava Červenko pretučena je na smrt u Novom Sadu, a njeno telo ponađeno je u naselju Liman. Beživotno telo devojke ponađeno je pre dve noći u stanu u Fruškogorskoj ulici u novosadskom naselju Liman. Žrtva je bila jedna od poznatijih foto-modela koja je svojevremeno radila i za brojne modne agencije.

Musić se juče oglasio fejsbuk postom uznemirujuće sadržine. Musić je, pišući samo velikim slovima, priznao da je ubio svoju devojku jer ga je "varala sa kojekime dok je bio u zatvoru" i u monstruoznom tonu tvrdi da mu nije bio cilj da ona umre ("saučešće porodici, nisam hteo, jbg"). Musić u poruci izražava ljubav prema mrtvom telu Vladislave Červenko i najavljuje da će se ubiti.

- Pokušavala je da ga ostavi, ali mu se uvek vraćala. Plašila ga se i prijavljivala ga policiji zbog brutalnosti. Na kraju bi uvek odustajala od svih optužbi - potreseno priča prijateljica ubijene devojke, napominjući da je Vladislava zbog zlostavljanja tražila i pomoć psihologa.

Komšije je često viđale u modricama

Komšija osumnjičenog tvrdi da je Vladislavu često viđao da dolazi u stan Musića, kao i da se znalo da je tuče.
- Video sam je nekoliko puta s modricama. Darijan je i ranije imao problema s policijom - kaže Musićev komšija.

Izvor: Blic Online



 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Tukao je sedam godina, a ona je ostala s njim. Zašto?

Tukao je sedam godina, a ona je ostala s njim. Zašto?

Tragična sudbina Vladislave Červenko, manekenke iz Novog Sada, koju je na smrt pretukao dečko Darijan Musić, bivši robijaš, samo je još jedan u nizu slučaja brutalnog nasilja nad ženama i ubistva iz ljubomore. Koliko god da društvo kroz razne kampanje čini da se ova vrsta nasilja zaustavi, u osnovi problema često leži činjenica da žrtve svojevoljno ostaju u nasilnoj vezi, ili iz straha ne napuštaju nasilnika.

1.jpg
Ovde ljubavi nije bilo: Vladislava je godinama trpela fizičko zlostavljanje svog nasilnog momka

Sudeći po napisima iz medija, porodica i prijatelji nesrećne devojke pokušavali su da je odvoje od problematičnog mladića, jer je često kući dolazila uplakana i prebijena. Prijavljivali su ga policiji, zahtevali sudsku zabranu da joj prilazi, ali je izostala ta odlučujuća, Vladislavina odluka da stavi tačku na nasilje koje je preživljavala.

Kako su za Blic ispričali prijatelji pokojne devojke Musić ju je tukao, lomio joj je nos, ruku, vozio je u gepeku kroz grad... Pokušavala je da ga ostavi, ali mu se uvek vraćala. Plašila ga se i prijavljivala ga policiji zbog brutalnosti. Na kraju bi uvek odustajala od svih optužbi.

Zbog čega je Vladislava godinama trpela batine i ostajala u vezi sa Musićem, mladićem koji je i osuđivan zbog svog nasilničkog ponašanja?

- Strah je najčešći razlog zbog kojeg žene ne napuštaju nasilnika. One se plaše da će se obistiniti i njihove pretnje, da će ih ubiti, da će ih odrobijati… Osim toga žene često žive u lažnom uverenju da će se njegovo ponašanje promeniti, da će svojom ljubavlju ublažiti njegovu nasilnu prirodu - navodi Vesna Stanojević iz "Sigurne kuće", na čiji telefon se od početka godine za savet ili pomoć obratilo više od 4.000 žena.


2.jpg
Vladislavini poznanici kažu da je sve trpela da bi postala slavna i videla je takvu budućnost samo uz čoveka koji joj je na kraju oduzeo život

Ovaj poražavajući podatak pokazuje koliko je prisutno nasilje u partnerskim odnosima i u porodici, ali je, prema rečima psihologa Sanje Perković iz Psihološkog centra "Strenum", nemoguće pomoći žrtvi fizičkog zlostavljanja, ukoliko ona sama ne zatraži pomoć. U većini slučajeva to izostaje, jer nakon više godina trpljenja nasilja strada samopoštovanje žene.
- Po pravilu uvek na početku jedne takve patološke veze, muškarac svoju ljubomoru hrani time što proverava ženu, kritikuje je i izvlači i njenog okruženja, porodice i prijatelja. U takvim uslovima kada žena izgubi samopozdanje i samopoštovanje, a više nema mrežu podrške sa strane, počinje i fizičko zlostavljanje- objašnjava Sanja Perković.

Ona dodaje da je jedan od glavnih razloga što se žene ne obraćaju za pomoć jeste taj što partnerovu ljubomoru tumače kao izraz ljubavi.
- Pošto je reč o patološkoj vezi, ženi koja nam se obrati za pomoć, prvo ukazujemo na to pogrešno uverenje vezano za ljubav i ljubomoru, uz pomoć psihoterapije radimo na podizanju njenog samopoštovanja. Žene trebaju da shvate da imaju izbor i da su one jedine koje sebe mogu da spasu - napominje Sanja Perković.


Prijava nasilja u porodici na telefone 0800-100-600 i 0800 011 011

Izvor: Blic žena




 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ćutao pred sudijom jer je "potresen zbog sahrane"

Ćutao pred sudijom jer je "potresen zbog sahrane"

Darijan Musić (25), koji je optužen za brutalno ubistvo svoje devojke Vladislave Červenko, rekao je danas istražnom sudiji da nije u stanju da da iskaz jer je potrešen zbog sahrane svoje devojke koja je danas obavljena?!

280614_darijan-music1_f.jpg
Privođenje Darijana Musića na saslučanje u sud

Darijan Musić je u zgradu Višeg suda u Novom Sadu, pod jakim merama obezbeđenja dovežen jutros oko 11 sati. U pratnji sedam-osam policajaca u sud ušao na sporedni ulaz.

Pošto je sudiji rekao da nije u stanju da da iskaz jer je za nekoliko sati sahrana njegove devojke, za čije ubistvo se tereti, sudija mu je odrredio pritvor do 30 dana. Uz pojačano obezbeđenje, Darijan je posle pola sata, koliko je proveo u sudu, vraćen u novosadski zatvor na Klisi.


Sahrana Vladislave Červenko je obavljena je danas u 13:30 na Novom groblju u Novom Sadu.

Darijan Musić je uhapšen juče na putu Novi Pazar-Kosovska Mitrovica u pokušaju da pobegne iz zemlje. Prethodno je na Fejsbuku priznao ubistvo svoje devojke i najavio samoubistvo.

Kako su pisali mediji, njegov imidž opasnog momka, koji je navodno godinama tukao i zlostavljao svoju devojku, srušio se u momentu njegovog hapšenja. U tom trenutku je počeo da plače i kukumavči.

Izvor: Telegraf




 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top