MALI HULKOVI: Rođeni zeleni štenci (VIDEO)

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
MALI HULKOVI: Rođeni zeleni štenci (VIDEO)
- Mislila sam da su se nekako isprljali i pokušala sam da ih očistim, ali ta boja nije mogla da se skine i onda sam shvatila da je to boja njihovog krzna - kaže Aido Valjelado Molina (27) koja sa ocem drži uzgajivačnicu lovačkih pasa


zeleno-stene.jpg





Vlasnici jedne uzgajivačnice pasa u Španiji bili su iznenađeni kada su se rodila dva šteneta zelene boje.


Aido Valjelado Molina (27) koja zajedno sa ocem drži uzgajivačnicu lovačkih pasa, nije mogla da veruje kada je u leglu videla dva šteneta veoma neobične boje.

zeleno-stene-1.jpg

Printskrin: Youtube/tina

Njih dvoje su po rođenju bili najmanji i najslabiji od ostatka legla. Nažalost, ženkica je ubrzo uginula. Drugo zeleno štene je živo, ali i je i dalje znatno manje od svojih braća i sestara.

- Mislila sam da su se nekako isprljali i pokušala sam da ih očistim, ali ta boja nije mogla da se skine i onda sam shvatila da je to boja njihovog krzna – kaže Aido.

zeleno-stene-2.jpg

Printskrin: Youtube/tina

Njen otac Manuel (52) je zelene kučiće nazvao malim Hulkovima po liku iz stripa i filmova i našalio se da ih ne treba ljutiti.

Muško štene je polako počelo da gubi zelenu boju. Veterinar Danijel Valverde istražuje uzrok smrti male ženke i uzrok pojave neobične boje krzna.

zeleno-stene-4.jpg

Printskrin: Youtube/tina

- Nema sličnih poznatih zabeleženih u španskoj naučnoj literaturi. Trenutno sprovodim virološke i bakteriološke testove kako bih pronašao odgovor na ovu misteriju – istakao je Valverde.

Međutim, ovo nije prvi slučaj u svetu. Pre dve godine je u Lankaširu u Engleskoj rođeno zeleno štene labradora. Tada je utvrđeno da je uzrok zelene boje u krznu bila supstanca biliverdin.

Pogledajte video:


 
Natrag
Top