Makovnjača na drugi način

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Kolac sa makom u nesto drugacijoj varijanti

heart.gif


makovnjaca-1.jpg


Testo:

550 gr brašna
250 ml hladnog mleka
1 kvasac (45 gr)
3 kašike šećera
50 gr margarina (sobna temperatura)
1/3 praška za pecivo
1 jaje
U malo hladnog mleka razmutiti kvasac. Prašak za pecivo pomešati sa brašnom. Margarin dodati u brašno i rukama ga izgnječiti. Viljuškom umutiti jaje i dodati šećer. Promešati i izručiti u vanglicu gde se nalazi brašno. Dodati ostatak mleka i umesiti testo. Po potrebi dodati brašno,jer testo ne treba da se lepi.
Razvući testo debljine 1/2 cm i premazati margarinom. Voditi računa da se margarin ne premazuje skroz do ivice testa. Premotati testo slika 1 i onda ga opet razvući. Postupak ponoviti još dva puta.

1.
postupak.jpg

Fil:
200 gr mlevenog maka
100 gr šećera u prahu
1 vanilin šećer
100 ml mleka
Pomešati mak i šećer a zatim ga preliti (popariti) sa vrelim mlekom.
Testo razvući i staviti fil kao na slika2. Sa jedne strane fil da bude
odmaknut od ivice oko 5 cm. Sa druge strane sečemo trakice 1 cm širine a zatim testo premažemo belancetom.

2.
IMG_9856.jpg


Svaku trakicu zavrnuti slika3 i preklopiti preko maka. Drugu stranu koja je odmknuta 5 cm isto preklopiti slika4.

3.
IMG_9858.jpg


4.
IMG_9861.jpg



(Minjina kuhinjica)
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ovo super izgleda, mada mi se čini da ima malo previše testa za moj ukus. Šta god da pravim, gledam da testa ima taman toliko da drži fil da se ne rasipa. Mada mi često malo i "pokipi", ali i za to ima leka... :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ovo super izgleda, mada mi se čini da ima malo previše testa za moj ukus. Šta god da pravim, gledam da testa ima taman toliko da drži fil da se ne rasipa. Mada mi često malo i "pokipi", ali i za to ima leka... :)

Ma kakvi. Ja je pravila juce bas. Znas koja je debljina testa kad se ispece? Debljine prsta - iznad i ispod fila. Znaci 2 prsta i fil. yes3
 
Natrag
Top