Majstor za sve: Imam bombu u glavi

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Majstor za sve: Imam bombu u glavi




18. 11. 2010. 00:15h | L. S. Topalović - Vesti


U svetu ima ljudi najrazličitijih zanimanja i školske spreme koji imaju vrlo visok koeficijnat inteligencije, a da to ne znaju. Međutim, njihov talenat i interesovanje za muziku, slikarstvo, književnost, matematiku, razlikuje ih od ostalih u okruženju u kome žive. Milobran Ćosović iz Bijeljine, u Republici Srpskoj, važi za genija i iscelitelja poznatog na Balkanu i Evropi, a posećuju ga sve češće nevoljnici i znatiželjnici iz Australije i Amerike.
Milobrana smo zatekli u dvorištu ispred kuće u bijeljinskom naselju Gojsovac, gde živi sa suprugom Slavicom, sinom Zoranom, snahom Melanijom i četvorogodišnjom unukom Nikolinom. Ovaj 66-godišnjak ima sposobnost da predvidi ono što će se njemu, ali i drugima dogoditi u bliskoj budućnosti.


- Ne znam kako, ali mogu da kažem čoveku koga prvi put sretnem šta ga čeka, obradujem ga ili upozorim na opasnost. Predvideo sam i mnoge svetski značajne događaje, recimo teroristički napad na Njujork i rušenje Kula bliznakinja, ali i ubistvo Petra Stambolića. Nedelju dana ranije prijavio sam to SUP-u u Bijeljini. Svi su mi se smejali - priča Milobran.


109882_107209110710s2f_f.jpg

Otklanja i sve vrste bolova: Milobran Ćosović sa pacijentom


Na sebe je skrenuo pažnju 1990. kada je zatražio od tadašnje vlasti u Sarajevu odobrenje da nabavi ili napravi atomsku bombu! Objavile su to gotovo sve novine u bivšoj Jugoslaviji, bio je to, u stvari, Milobranov protest protiv građanskog rata za koji je bio siguran da će buknuti godinu dana kasnije.


- Novinari su počeli da me posećuju i pišu o meni. Tako sam im otkrio i svoju sposobnost da mogu da množim i delim petocifrene brojeve, da imam digitron u glavi - kaže.


Milobran je rođen na planini Romaniji, u selu Orčeve Vode, nadomak Sarajeva. Završio je srednju trgovačku školu, a zatim vanredno i medicinsku. Radio je kao trgovački putnik i za desetak firmi istovremeno i, kako kaže, nije bilo robe koje nije bio u stanju da proda.

- Osamdesetih godina bio sam milioner, imao sam šest radnji s mešovitom robom u Drvaru, ali sve sam izgubio u ratnom paklu -kaže nam dok nam pokazuje gomilu pečata, ali i pečata firmi za koje je radio kao trgovački putnik.

Kilo slanine dnevno


Pre nekoliko godina sam se opkladio sa komšijama da ću svakoga dana pojesti po kilogram i više masne slanine i da neću imati ni traga masnoće u krvi.

Donosili su mi slaninu, jeo sam je, i kada sam izmerio u Domu zdravlja u Bijeljini masnoću, bila je u granicama normale. Dobio sam opkladu - smeje se Milobran.
Prodavao je knjige, posteljinu, kozmetiku i sve što je moglo da se proda, čak je jednom, tvrdi, prodao i dva šlepera klikera.

- Nisam samo dobar trgovac, ne postoji na svetu uređaj ili mašina koju nisam u stanju da popravim.


U Bijeljini me ljudi zovu da im popravim elektroniku u automobilu koju nije u stanju da popravi nijedan majstor.

Tada im demonstriram i svoju sposobnost da vozim automobil unazad zavezanih očiju, kao da na temenu imam treće oko. Bio bih u stanju da tako automobil vozim od Bijeljine do Beograda - tvrdi Milobran.

Međutim, ljudi traže i posećuju Milobrana najviše zbog njegove sposobnosti da leči bionergijom išijas, reumu, otklanja sve vrste bolova. Njegov izum je i sapun, onaj najobičniji, koji puni svojom pozitivnom energijom i koji pomaže bolesnima.


- Mnogi su me pitali kako radim sve te neobjašnjive stvari, računam, lečim, pamtim, predviđam događaje... Imam bombu u glavi koja eksplodira, pretvara se u sliku, energija se sliva u prste. Jednom sam testirao inteligenciju i saznao da mi je koeficijent 146, da sam u rangu genijalnih ljudi - veli Milobran Ćosović.
 
Natrag
Top