Majku lancima vezivao za stub

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Majku lancima vezivao za stub


Paraćin - Jagodinska policija podnela je krivičnu prijavu protiv Slaviše S. (56) iz sela Svojnovo zbog sumnje da je majku V. S. (79) vezivao lancem dugim osam metara za stub na ulazu u porodičnu kuću, koji je zaključavao katancem, kako ona ne bi mogla da napusti dvorište.

26166_1044-jagodina-vezivao-majku-foto-a-mitrovic_f.jpg


Policija je podnela krivičnu prijavu protiv Slaviše S.


U porodičnoj kući Slaviše S. juče je delovalo mirno kao da nema nikog od ukućana. Meštani Svojnova tvrdili su da ne znaju ništa o toj porodici i da niko sa njima nije u dobrim odnosima. U jednom trenutku pojavio se Slaviša.

"Ja nisam uhapšen, policija je dolazila u utorak, ali smo samo malo porazgovarali, ništa posebno. Majka mi je kod kuće, leži u sobi, nije u bolnici. Nisam nikog vezivao", rekao je Slaviša kratko.

Kako "Blic" nezvanično saznaje u policiji, starica je bila vezana lancem dugim osam metara i to oko članka, što su potvrdili lekari jer je starica imala podlive oko desnog članka. Konstatovane su joj lakše telesne povrede glave, što svedoči o tome da je padala po dvorištu.

"Sin je majku vezivao ujutru kada bi krenuo da radi u polju i kada dođe uveče kući, on bi je odvezao. Lanac je zaključavao katancem. To je trajalo sedam ili osam dana, dok njen unuk, a njegov sin nije došao iz inostranstva i to zatekao. Ona je preko dana padala po dvorištu. Unuk je to prijavio policiji i Centru za socijalni rad i unuk sada brine o njoj i koliko nam je poznato, pokušava da joj pronađe smeštaj u nekom od domova za stare", kaže izvor "Blica" u policiji.
Meštani Svojnova nisu bili raspoloženi da pričaju o ovim događajima jer su smatrali da se radi o porodičnoj stvari u koju niko ne treba da se meša.


"Baba se gubila često u poslednje vreme, potpuno se izgubi, ne zna gde se nalazi i odmah odluta negde. Skoro je došla kod mene i tražila mi 100 dinara da plati autobus da ide nekud. Jednom sam je sreo, ide ulicom i ja je pitam gde je pošla, ona mi kaže ide u Paraćin, ne zna ni kod koga ni zašto. Slaviša je veliki čudak, pijanac, čovek koji se ni sa kim u selu nije družio i koga niko ne voli. On je tu ženu maltretirao stalno, čim se napije, on psuje, vređa je. Znam da su dolazili iz Centra za socijalni rad i njih je psovao i galamio na njih. Greota kako je postupao prema majci", kaže jedan od meštana.

Prema nezvaničnim informacijama, Slavišu je prijavio sin koji je zatekao vezanu babu za stub u dvorištu.
"Ona je senilna i mnogi od nas imaju takve roditelje, ali nisam čula da neko na ovaj način postupa prema njima. Jednom sam je zatekla kod mene u podrumu među kacama kupusa, sedela je, zgrčena, i kad sam je pitala šta to radi, ona nije znala da mi odgovori. ", kaže komšinica.


Devizni penzioner

Ova porodica ima veliko imanje, a tri generacije radile su u Austriji. Slaviša je radio tamo oko 20 godina. Kako kažu njegovi poznanici, i tamo je voleo da popije, zbog čega je dolazilo do problema. Prilikom poslednjeg većeg pijanstva slomio je nogu pa se vratio u Srbiju. Tako je dobio austrijsku penziju. Slavišina supruga zbog nesređenih porodičnih problema napustila ga je i živi u selu Obrež.


Izvor: Blic/Anita Đukić
 
Natrag
Top