Majkl Madsen u domaćem filmu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
POČINJE SNIMANJE AKCIONE DRAME "AS PIK" UZ PODRŠKU UDRUŽENJA FILMSKIH RADNIKA CRNE GORE


Majkl Madsen u domaćem filmu



Izvor: Dan 11-11-2010

U hotelu "Princes" u Baru juče je najavljen početak snimanja crnogorske akcione drame "As pik", po scenariju Obrada Nenezića i u režiji Draška Đurovića, a u kojoj jednu od epizodnih uloga tumači Majkl Madsen, poznati holivudski glumac.
Prema riječima Đurovića, ovo je "jak, drzak i bezobrazan projekat", koji će učiniti da u Crnoj Gori, nakon politike i socijale, konačno film postane važan, a u nekom smislu je i prekretnica u crnogorskoj kinematografiji.
On je istakao da premijeru filma priželjkuje na nekom međunarodnom festivalu, kada će moći da se vidi o čemu se radi. Đurović je kazao da se priča o Crnoj Gori snima na prostoru starih gradova u Baru i Ulcinju.
Poznati glumac Madsen će svojoj kolekciji uloga negativaca dodati i rolu u "As piku".
- Nisam znao šta da očekujem kad sam došao ovdje, ali vidim da Draško zna puno o filmu. Proveo sam veče pričajući sa njim o "Divljoj hordi". Imam prijatelja koji je ranije bio ovdje, lijepo je pričao o Crnoj Gori, bila mi je želja da se i ja lično u to uvjerim – kazao je Madsen.
On je na presu odrecitovao novinarima i svoju pjesmu posvećenu Čarlsu Bukovskom.
Inače, u filmu igraju i Bane Popović, Danilo Čelebić, Peđa Bjelac, Dragiša Simović...
Ruski glumac Georgije Hasep, koji u filmu glumi švedskog biznismena, istakao je da će svijet nakon ovog filma početi da prepoznaje Crnu Goru i po filmu.
Čelebić smatra da će ovaj film preći granice regiona. On je istakao da je Madsen veliki profesionalac, te da je u filmu primjetan veliki entuzijazam svih glumaca.
- Jako mi je drago da se krenulo u ovakav projekat, bez obzira na finansijsku situaciju, ali nije nam prvi put da se radi "na mišiće" – rekao je Čelebić.
Đurović je objasnio da, što se budžeta filma tiče, to je apsurdna stvar u Crnoj Gori.
- Važna je energija ljudi odavde, da obave nešto što je u samom startu ocijenjeno kao apsolutno nemoguće, ima nešto ludačko u našem mentalitetu što nas gura. Film će izgledati visokobudžetski u finalnom izdanju, okupljena je međunarodna ekipa, a posebno je važno što je iza ostvarenja stalo Udruženje filmskih radnika Crne Gore - kazao je Đurović.

D.S.
 
Natrag
Top